View Single Post
Staro 13.02.2019., 19:08   #23
Jakic007
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Nakon dogovaranja sam sa sobom nekoliko dana odlucio sam ici na vrlo slabi ruter jer mi nema smisla kupovati nista brze od single band 2.4GHz, 802.11n routera. Takvi ruteri su vrlo jeftini i meni dovoljni zapravo jer mi susjedi ne zagusuju 2.4GHz kanale tako da je sasvim upotrebljivo.
E, sad automatski kako su to jako jeftini routeri tako su i jako slabo podrzavani od strane proizvodaca ako gledamo ove consumer tp link, d link...
Kupio sam TP Link wr841n ali evo jos ga nisam raspakirao jer se dvoumim da ga vratim i uzmem mikrotik neki posto nisu puno skuplji a na njima fino imam routerOS i miran sam.
Taj tp link koji sam uzeo je prije bio ok za staviti dd wrt ali od verzije 12 se vise ne moze jer su promijenili procesor na njemu tako da sam osuden na to sto imam.

I sad imam pitanje u vezi Tikova koje me zbunjuje. Znaci recimo hap Lite bi bio po specifikacijama dovoljno dobar za mene ali zar nije da "ap" od hap znaci access point? Tj. moze li on obavljati funkciju rutera ili je cisto AP? Jer vidim i za recimo ovaj https://mikrotik.com/product/RB951Ui...specifications pise da je access point a kolega @Mommistake gore je rekao da uzmem neki RB?

PS: nemojte odmah pisati u stilu ako ne znam to da se ne zamaram mikrotikom jer je za naprednije korisnike. Imam volje uciti, pokusavati i uspjeti.
Jakic007 je offline   Reply With Quote