View Single Post
Staro 25.02.2018., 16:20   #4656
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Nabavio sam Vorke Z6 3/32

Kupio sam ga na Geekbuyingu za nekih 550 kn sa dostavom iz Njemačke. Došao je za nekih 8 dana, GLS-om.
Sad je nešto niža cijena, sa dostavom nekih 58 eur:
https://www.geekbuying.com/item/VORK...er-389262.html

Sa playerom dolazi mali daljisnki upravljač koji ima osnovne funkcije. Uređaj ima 3 GB rama i 32 GB rom-a. S njim dolazi i vrlo kratak HDMI kabel, ali u paketu nema baterija za daljinski.
Na uređaju dolazi predinstalirani Android 7.1.2 i odmah po paljenju su došla dva OTA update-a, no i dalje je na 7.1.2
Na antutu benchmarku je dobio 47900 bodova, dalje nisam benchao. Real Racing, Asphalt 8, Beach Buggy rade odlično na medium postavkama. U radu se osjeti da je uređaj nešto snažniji od s905x chipseta, ali ništa spektakularno.
WIFI dolazi u AC opciji i tu iskorištava maksimalno propusnost moje AC mreže odnosno otike, dobiva 200 mbita preko zraka. Na 2.4 Ghz ide do 50 mbita. Udaljenost od routera je nekih metar i pola ( speedport 724). Prijenos podataka preko Sambe je 10,9 MB/s, preko wirelessa i istog routera. Da je bolji router, išlo bi i bolje
Uređaj dalazi sa dva USB 2.0 porta, gigabitni LAN, ima tipku za reset kao i spdif out.
Ono što je odlično je to što podržava Libreeelec, ima image, dtb itd...
https://libreelec.adamg.co.uk/releases/
Nakon instalacije, podržan je WIFI, Bluetooth, prednji sat (bez dodatnih informacija o mreži, USB-u ili bluetoothu).
Sve u Libreelecu radi bez problema, ali se ne smije promijeniti lokalizacija na Hrvatski jer se onda u skinu (estuary) zblesira. Libreelec podržava daljinski koji je došao s njime, može se paliti i gasiti sustav. Odličan je za libreeelec odnosno za media player. Uređaj me pomalo iznenadio jer ima S912 chipset, a podržava Libreelec full. Još dok Amlogic izda drivere za S912, ovo će biti novi nexbox
Temperatura u androidu je pod punim opterecenjem do 70 stupnjeva odnosno oko 55 u libreelecu. Mali minus bih dao malo kratkom strujnom adapteru. Adapter je standardnih 5V i 2 A.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 25.02.2018. u 19:24.
alengrosevic je offline