View Single Post
Staro 28.01.2010., 18:57   #16
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Ne trebaš više. Totalno si me razuvjerio, samo ne u vezi topica, već o korištenju ovog foruma. Nisam ovaj Topic otvorio jer mi je bilo dosadno, nego zato što sam u nedoumici i nisam dovoljno informiran, a puno je lakše kada ti drugi kažu svoja iskustva jer odmah možeš odprilike znati što možeš i što trebaš očekivati. Očekivao sam ozbiljne odgovore od ozbiljnih i stručnih ljudi kakvima se većina vas drži i vjerojatno i jest, a ne klaunovske odgovore.
Sta si tocno ocekivao? Da cijeli forum gasi kompove u svrhu ustede 50 lipa dnevno? Koje brdo gluposti. Ustedis 50 lipa na dan... to je sta, ajmo rec 180 kuna godisnje. Od silnog paljenja i gasenja ce ti kroz godinu dana riknut neka komponenta u prosjeku. Nju platis najcesce vise od tih 180 kuna, znaci radis smece jer si staru bacio i jos vise smeca jer se nova komponenta morala proizvest. Stand-by mod je najblize gasenju sto ja svoje komponente tjeram. Nedo bog da palim/gasim pojacalo od 3000+ soma kuna 10 puta dnevno, kad ga ne zeli popravljat ni sam zastupnik ako krepa. Ovako radi, ugasim ga kad me nema doma tjedan dana, to je to.

Samo da dodam, proizvodjaci racunalne opreme rade na "zelenizaciji" hardvera, komponente trose manje, al' tehnologija napreduje tolko da se to svejedno povecava (potrosnja, jel)... Uzmi prije 10 godina prosjecnu potrosnju watta starih procesora i lupi prosjek, i uzmi to isto danas. A danas podrzavaju smanjenje takta, gasenje jezgri i ko zna koje vrazje matere.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote