View Single Post
Staro 08.07.2019., 12:34   #1
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Napajanje ili graPička rikava?

Pozdrav, ovako, imam sl.problem: manje više sve igre mi odnedavno padaju na desktop. Na LCD-u od tipkovnce vidim (MSI Afterburner) da kod svih GPU usage skoči na 100% i onda na 0% i CTD, loadaj igru ponovo.
Prvo sam mislio da je grafa, clean uninstall drivere, nove, ovo , ono, počistio čak viruse i minere i na kraju stavio clean install win 10 i svega drugog na novi SSD, ali evo sad ista stvar.
Dakle spike na GPU usage 100 pa 0%. Nije GPU clockan, nije pregrijavanje (dogodi se na 55 stupnjeva kao i na 75)
A li sad mislim, možda je napajanje "djelomično" riknulo (ovo iz potpisa). Pa onako random pada na nos, iako mi čudno da se ne ruši na 100 GPU usage a zna past na recimo 60 ili 80%, whatever, sad bacam brojke iz prsta.
Sad sam probao underclockat grafu za 5%, RAM i GPU da manje optereti PSU pa da vidim.

Ugl, moje pitanje nakon ovog cijelog traktata, što mislite - grafa, napajanje ili nešto softwerski (teško jer je sve friško clean install) i postoji li neki način da istestiram napajanje (kao Orthos za CPU ili memtest86 za rame)?

EDIT: ako je ovo tema za podforum grafičke kartice, molim admina da prebaci, ja stavio ovdje jer zapravo ni sam ne znam u čemu je kvaka i što kupovat novo lol
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -

Zadnje izmijenjeno od: TheProfiler. 08.07.2019. u 12:40.
TheProfiler je offline   Reply With Quote