View Single Post
Staro 27.10.2008., 11:50   #27
shmufla
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Što na koju particiju?

Pročitao sam sticky i preporuku, al zanima me kako vi ostali stvarno dijelite te particije?

Imam sad taj wd640 pa razmišljam kak da ga podijelim.
Mislio sam za C stavit 100 giga za OS, sve programe i igre,
a za D ostatak za filmove, muziku, slike i ostale fajlove tipa gotove internet stranice, autocad projekte i sl.

Dal ima smisla za OS radit posebnu manju particiju ili je to nepotrebna komplikacija?
Jer što se dogodi ako se napravi recimo C za winxp, a D za programe u slučaju da se nešto dogodi s windowsima pa se mora formatirat sistemska particija? Nema li većina programa i igrica neke od svojih direktorija uvijek i na sistemskoj particiji bez obzira što je zapravo instalirana na npr. D particiji?
Mislim da u slučaju formatiranja sistemske particije gubim sve instalacije bez obzira gdje su instalirane. Ako sam u krivu molim neka me neko ispravi.
Ako je glavni razlog imanja posebne particije za OS nekoliko ms veća brzina to mi nije presudno. Također, jednom ću winXP mijenjat vistom ili vjerojatnije tek njezinim nasljednikom pa mi 10gb definitivno ne bi bilo dosta (kako se u stickyju preporuča) a sa 100gb particijom vjerojatno ne bi imao potrebe za diranjem druge(drugih) particija.
To su zaključci do kojih sam došao u posljednjih nekoliko dana, a ako sam u nekoj žešćoj zabludi molim ispravke.

Hvala
shmufla je offline   Reply With Quote