View Single Post
Staro 05.02.2014., 16:23   #24
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Gondar Pregled postova
Tražim vec 2 sata na googlu kako otvoriti neku datoteku i file u njoj pomoću terminala i već sam na rubu živaca pa ako mi može netko pomoći jer linux je sve samo ne user frendly dokle god treba u googlu tražit da se otvori neka datoteka -.-. Koristim debian i datoteke su mi na desktopu
a) Tražim vec 2 sata na googlu - evidentna nesposobnost, jer obicno ono sto je relevantno od rezultata nalazi se do 5. stranice Google pretragea ne treba ti 2 sata za 5 stranica
b) kako otvoriti neku datoteku i file u njoj pomoću terminala - prijevod i adaptacija prijeko potrebni. FYI - "datoteka" = "file"
c) i već sam na rubu živaca pa ako mi može netko pomoći jer linux je sve samo ne user frendly dokle god treba u googlu tražit da se otvori neka datoteka - kao i na svakom "terminalu" na svijetu, datoteku "otvaras" tako da upises njeno ime. Nije tu kriv Linux, ali to smo dokucili.
d) Koristim debian i datoteke su mi na desktopu - plasiranje naoko kriticne, no eklatantno nebitne informacije.

A KAKVU datoteku zelis "pokrenuti"? Sto ti ispisuje terminal? Jesi li uopce dosao do terminala? O cemu uopce pricas?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote