View Single Post
Staro 20.10.2012., 19:11   #7
dajte
Registered User
Moj komp
 
dajte's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: zgb
Postovi: 10
Pozdrav linuxsaši

za početak radi se o linux mint 13 dual boot sa win732bit na emachines e725. Neradi mi backlight od monitora u linuxu pa imam privremenu komandu koju pomoću baterije ukucam u terminal nakon logina; "sudo setpci -s 00:02.0 F4.B=0", našao sam i moguće stalno riješenje; "sudo gedit /etc/default/grub

Edit two lines to read as follows:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_backlight=vendor"
GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=Linux"

sudo update-grub" koje ne mogu isprobat jer nemam gedit instaliran, a gedit nemam instaliran jer nemam instalirane drajvere za wlan, a drajvere za wlan iako su neki ponuđeni u paketima za skinut, ja ih ne mogu skinut, jer ne mogu osposobit mobilini internet, što me dovodi do korjena problema. Radi se o HUSPA USB Modem Model:MF 195 od T-mobila. Uspio sam da mi prepozna modem ali mi se neće spojit? Kako to biva : 1.piknem usb modem unutra, linux ga očita kao usb stick
2.ejectam ga i on se počne učitavat te ga dobijem kao opciju u network menageru da napravim novu usb mobilnu (gsm) konekciju, postavim sve tipa pin, zemlja....
3. dobijem dvije mobilne konekcije od toga mi je jedna zasivljena i piše T-Mobile HR UMDT a druga je kao moj profil T-Mobile default koji mogu pokrenut međutim ništa se ne događa, kaže mi ni nakon par sekundi "you are now disconnected" kao da sam bio konektiran? Uređaj svijetli zeleno ali ne blica kao da kad ima konekciju.
__________________
Ja sam u formi, okruglo je forma

Zadnje izmijenjeno od: dajte. 20.10.2012. u 19:17.
dajte je offline   Reply With Quote