View Single Post
Staro 24.08.2016., 09:25   #14
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Isprobao sam Hololens.

Fora stvar, field of view nije baš najbolji ali nije niti loš, u nekakvom generalnom korištenju nije toliko bitan, no kad se približim hologramima onda mi fali još malo

Kvaliteta izrade je dobra, plastika je relativno tanka ali to je zato da Hololens bude lakši. I ovako je prilično težak no udoban tak da nisam imao problema nositi ga skoro dva sata.

Update-ao sam ga na zadnji build (14393) i stvar radi. Radi brzo, nemam zamjerke. Nema win32 nego čisti UWP, zato i je tako brz.

Hologrami - jebenica. Znači, nema laga dok mičem glavu, hologrami se ne miču sa točke u prostoru gdje sam ih ostavio, čak i kad ugasim hololens, ili odem u drugu prostoriju. Ne postoji puno aplikacija, možda 30-40, ali one koje rade rade dobro i zanimljive su.

Isprobao sam Galaxy Explorer, RoboRaid, HoloTour, Fragments i TowerBlocks. Izvrsno je, hologram čovjeka stoji usred našeg ureda, sjednem iza kompa i monitor mi blokira pogled na hologram. Prostorno mapiranje radi savršeno.

Baterija je na početku bila kriminalna, otišlo 60% u sat vremena, Windows Holographic build 11082. No, nakon update-a na 14393 i ostavljanja da se Winsi poslože kak spada, baterija je u sat i pol otišla 30-ak posto. Nije bajno ali nije niti loše, s obzirom na dimenzije uređaja i brutalni hardver koji se nalazi unutra.

Interakcija zapravo nije loše, dosta je intuitivno. Umjesto prsta moguće je koristiti clicker tako da ne treba stalno imati ruku u zraku. Iznenađujuće precizno skuži kad je klik tako da je takav način inputa dovoljno precizan i za sitne pomake i manipuliranje.

Sve u svemu, za prvu generaciju uređaja ovo radi vrlo dobro. Za koje 3-4 godine, kad cijena padne ispod 500 dolara (nadam se) i kad hardver i baterija budu još bolji, ovo definitivno kupujem.

__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote