View Single Post
Staro 09.07.2020., 13:47   #17
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,747
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
pretpostavljam da proučava AI na temelju traženih parametara
i pretpostavljam da ne gledaju tko je ukucavao pr0n već da grade sliku povezanosti tko radi gdje i tko zna što, gdje onda takve informacije koriste u špijunskim scenarijima ili smaknućima. Kod nas kao beznačajnih vazala SAD-a koji u svjetskoj politici i ekonomiji ne doprinosimo ni u promilima se to baš i ne prepoznaje kao problem no nekom Iranu koji pokušava imati svoj nuklearni program pa im ciljano pokantaju znanstvenike iz tog programa (desilo se nekoliko puta, eno i sad im je neki dan bila teška sabotaža na postrojenje) sigurno itekako brine. Mislim brinulo bi i nas da nam recimo grupa znanstvenika s Ruđera pogine u nekoj sumnjivoj nesreći pa ispadne da su razvijali nešto za nekoga što se nije svidjelo US službama a d ato nisu političkim pritiskom mogli zaustaviti (rezamnjem financija iz EU fondova za navedeni projekt ili sam Ruđer). Politika je kurva a to se najbolje vidi upravo kad US nametne sankcije pojedincima neke zemlje (najčešće Rusima) gdje je pitanje kako znaju da baš tih par ljudi su ključni za sankcioniranje...
Sve to stoji ali tu si opet došao na ono što sam i ja naveo - neciljana špijunaža nema smisla. Znači možda se špijunira ciljano ali samo određene mete i određenim sredstvima. Ali za takvo nešto sigurno se ne oslanja (samo) na Minix u Intelovom procesoru jer je dovoljno da računalo nije povezano na internet i sve teze o takvom špijuniranju padaju u vodu. A svi znamo da "osjetljiva" računala nisu povezana na internet, počevši od američkih FBI, CIA, NSA i inih agencija koji su same priznale da im određene mreže uopće nemaju pristup internetu.
Sinac je offline   Reply With Quote