View Single Post
Staro 26.11.2011., 15:43   #27
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
to je isto kao da kupujes auto i kaze prodavac, ima auto 6 brzina, graviran do 250, mogao bi do 100-tke za 5,5 sec ali ima jednostavno preslabu masinu.
Koliko sam gledao dosta njih ima takav nacin razmisljanja tako da mi jedino preostaje neki HTPC raditi, ali je to opet preskupo...
Kad kupujes auto, imas jedan model ali 8 razlicitih mašina unutra. Dvije od tih 8 mogu do 100 za 5,5 sec. U cemu je fora ? Zasto sve masine ne mogu to ?

Decidirani NAS-ovi nizeg ranga imaju malo vecu propusnost u odnosu na ovaj Mede8er. Imam DLink DNS-323. Gigabitna mreza, podrska za jumbo frames, sve super. Performanse: 20tak i kusur MB read, jedva 13 MB write.

Synology DS411+ ima 110 MB read i 105 MB write.
DS411 (bez plus): 105 MB read i 48 MB write.

Pouka?
Plati pa vozi.

Ista stvar je i za media player. Kad bi isli stavljati sposobniji procesor cijena ne bi vise bila ta koja jest nego X puta skuplja. A zasto poskupljivati proizvod kada postojece stanje zadovoljava 95% korisnika i kada uredjaj preko mreze moze vrtjeti 98% sadrzaja ?
Za ostalih 5% korisnika tu su druga, bolja i skuplja rjesenja (HTPC izmedju ostalog).
Ista stvar se sad povlaci i sa ugradjenim internet browserom. Kad ga nije bilo, zasto ga nije bilo. Sad kad su ga implementirali, zasto je tako spor i nestabilan, zasto ne vrti flash, zasto ne save-a session, itd.
Imam browser na AZBoxu (SATV) i nikad mi nije palo napamet ga koristiti vise od 10 sekundi, cisto da pogledam kako izgleda. Sve ostalo je mazohizam.
__________________
Matta je offline