View Single Post
Staro 10.09.2019., 16:24   #1
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Šta se tu dešava?

e ovako....danas testirao neke stvari koje su me mučile na kompu ali riješenje nisam uspio dobiti.

Prva stvar:

Flicker na prvom monitoru

- Ne pojavljuje se u svakoj igri, a u onim igrama u kojima se pojavljuje pojavljuje se u razliitim scenarijima. Ili isključivo na main meni od igre di se na pozadini vidi kako slika trepče dosta brzo ili obrnuto, ništa se ne vidi dok se ne uđe u igru i onda krene ovisno da li gledam u nebo/pod ili igram normalno.

U čemu je problem? Neznam.
- Monitor iz potpisa je spojen preko DP-a u grafu (DP kabel koji je došao sa monitorom) i grafa spojena riser cablom u PCIe utor.
Grafa je "testirana" heaven benčom dok je spojena riserom i direkt u PCIe utor i razlike su male ali tu i tamo nisu baš istih rezultata (nekada 2300 - 2900). Nakon toga sam ponovno spoio riser i okrenuo benč i dok vrti igrao se sa kablom i kako ga malo po malo vučem, gore-dole itd...naravno frejmovi padaju, pa se dižu itd...

- Druga stvar, imam PSU iz potpisa i sve to je spojeno na Wattmeter i čitam cca 400-420w cucla dok se vrti benč. PSU je od 500W, potreba za jačim? e to me dovodi do drugog problema koji mi apsolutno nije jasan...


PC - HDMI - 4K TV - Optical -Aktivni zvučnici

- Kada pustim bilo koji film,seriju, pjesmu što god youtube isto..zvuk ima pucketanja u sebi kao da clippa non stop a nije niti pojačano na glasno, niti blizu. Kada uzmem isti taj optical kabel i izvadim ga iz tv-a i spojim u matičnu, pucketanje zvula nestaje...lol.

Ajmo dalje, u zadnje vrijeme se počelo pojavljivati da dok gledam youtube na kompu preko monitora (NE TV-a) na random tokom videa zvuk se izglitcha na sekundu i to samo jednom po videu, šta?
+
Dok je TV spojen da cure gleda, odjednom je prvi monitor počeo biti "sluggish" scrollanje weba je osjetno više laggy, gledanje dodatnog sadržaja na prvom monitoru isto tako + cijeli windows se čini pomalo da kasni sa naredbama.

Kao da je nešto htijelo da se sruši ali ipak nije, takav dojam imam.

Šta da radim?
Novi PSU?
drugi Riser?
Drugi HDMI/DP kablovi?
Pre agresivan CPU Clock?
Rami ne podnose 3000Mhz?


Dajte pomozite ako možete

Najnoviji NVidia driveri, prije dva mjeseca fresh install winsa na novi M.2 SSD.
Ima neki test koji da napravim još?
thunder11 je offline   Reply With Quote