View Single Post
Staro 08.04.2009., 18:23   #144
Cele303
Banned
Moj komp
 
Cele303's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 337
Ok, sretno s pločom i procom...

HTT i HT nisu isto...

HT u punom nazivu HyperTransport je bandwidth između memorije i procesora i između periferije i procesora i maksimalni bandwidth je 2600 MT/s u oba smjera, default je 1800 na PII 940BE i može se clockati do 2200-2400 bez većih problema na većini ploča dok se iz nekog (meni nepoznatog) razloga spušta na minimum (800-1000) u slučaju ekstremnog hlađenja (LN2)... Inače za performanse nije bitan, može ostati i na defaultu, a northbridge se clocka radi efikasnosti L3 cachea koji doprinosi performansama procesora bez obzira na cpu frekvenciju i to povećanje L3 kod PII je pun pogodak u odnosu na PI... HT link ne smije biti veći od NB, samo manji ili jednak (jedna verzija biosa kod DFI ploča je to dopuštala pa su naknadno to ispravili)...

HTT u punom nazivu HyperTransport Technology je što je nekad bio FSB, kod 940BE ga nema potrebe dizati jer je cpu multi efikasniji a memorijski divider kod K10 daje mogućnost 1066mhz memoriji bez dizanja HTT-a za razliku od K8... Više manje htt je na svim pločama stabilan do 250 uz defaultni cpu multi što je bitno za procesore sa zaključanim množiteljima (920 npr)... Najviše što sam ga ja uspio naganjati sa svojim 940 simulirajući 920 je 282(*14), naravno potpuno nestabilno... Najveći postignuti cpu multi mi je bio 21(*200), također nestabilno... Tu se dobro vidi razlika htt vs cpu multi kod overclocka
Cele303 je offline   Reply With Quote