View Single Post
Staro 13.01.2017., 17:30   #3
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Trebam malu pomoc. Prije par dana uzeo sam nove komponete za komp ( zbog Samsung 960 m.2 diskova )...prije nisam nikad OC-procesor
Uzeo sam I7700k proc, Msi Z270 Gaming pro Carbon i Noctua NH-D 14 cooler. Citajuci po forumu i gledajuci tutorijale, za prvu ruku napravio sam OC na 4.8 GHZ sa naponom 1.25V, nakon pola sata testiranja u AIDA64 komp radi bez ikakvog resetiranja stabilno...temperatura je oko 62-65C. Zanima me jel to dovoljno vrijeme za testiranje u Aida64 i jel su to ok temperature i voltaza za OC?

Skuzio sam jos ako podesim u W 10 da mi je power options na High performance, voltaza i core speed mi stalno budu na maksimumu ( pokusao sam smanjit "minimum procesor state na 5-10% ali ne funkcionira. Jel to bug u windowsima? U Balanced se mjenjaju naponi i core speed ovisno o radu.

Evo i slike...
https://www.dropbox.com/s/erlhhevarv...z%20.jpeg?dl=0

Hvala
Ti nisi čuo za Screenshot koji se radi na kompu na kojem radiš? Ne trebaš fotkat monitor mobitelom...

Što se stabilnosti tiče - Prime95 - prvi test. I barem 12 sati. Ali mislim da bude Prime95 malo jače zagrijal taj procesor nego kaj to radi Aida.
Brko je offline   Reply With Quote