View Single Post
Staro 12.04.2018., 13:19   #4454
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Brko, "After several issues with the memory "... koji k je s tim amd platformama i peglanjima biosa 3 godine? NHF, ramzisljam o promjeni platforme ali ovo nema smisla.

Da, jadni supci smo naviknuti na mjenjanje ploca kod intela stalno i zamjeram to. Zato bi htio prec na ryzena. Ali kod intela piknem ram i komp radi.

Nemam vise zivaca i vremena za poluproizvode
Možda zato je AMD pod povećalom pa jelte. Osim kaj ste naviknuti mjenjati ploče svake godine, naviknuti ste i gurati Intelova sranja pod tepih (let us remeber s1155 i prve P67 ploče, kukala majka onima koji su ju kupili od majstora iz gepeka).

21.04.2017 je bio dan kad sam upogonio Ryzen stroj. Pošto nisam baš neki lajbek za PC sklopovljr i znam iscjediti komponente, ne znam koliko ti znači informacija da sam imao 0 (slovima NULA) problema vezanih za memoriju i općenito platformu. Ne kažem da problema nije bilo. Bilo je. Osobno ne kod mene, ali kod early adoptera je bilo.
Uzmeš B-Die memoriju, C6H ploču i problema nemaš. Ili bilo koju drugu sada. B-Die je najpozeljniji, ali i drugi sada rade malo bolje ili malo sporije.

A nisam se ni više ni manje naigrao nego vi ostali na Intelu. Sa GTX 1070 i GTX 1080. Jasno mi je da vama sa 1080P 144Hz monitorima više paše Intel 8700K, ali za sve manje Hz od toga ili za 1440P, sasvim je svejedno kaj imate. Zdrav razum kaže da se kupi ono jeftinije pa razlika ide u nešto drugo. Ili se padne pod utjecaj onih koji kažu "imam najbolje kaj novac za gaming može kupiti" pa se njihovo mišljenje uzima kao zvijezda vodilja u odabiru platforme.

AMD i AM4 i Zen su na početku puta bili lani. From scratch napravljen dizajn. Na prvu 90% ispao je i više nego dobar. Da, ima(o) je problema sa RAMom. Da, ne clocka se visoko. Da, daje manje u ST aplikacijama. Da, lošiji je u 720 i 1080P sa 1080Ti u paru. Ali, tek je počeo. Eto, refresh najobičniji, ista arh samo smanjen sa 14 na 12 nm, sve isto, pa ima bolji IMC i 10% veći OC. Intel tako nešto u 3 generacije ne skupi, ali nema veze kad su boljili za igrice pa im je sve oprošteno i ne boje se nekog tamo AMDa, pa je ovaj core bump i užurbani launch coffee lakea zato jer vole svoje korisnike.

Intel vrti istu priču godinama. Oni ne peglaju ništa jer ionako bace van novu ploču za 6-12 mjeseci. AMD pegla jer želi da imaš flagship ploču X370 do 2020, 3 godine sa 4 procesora tj do DDR5 pa ne moraš svake godine davati soma za polovičnu ili 2+ soma za ROG ploču. Nemaju para pa moraju brinuti barem nekako za korisnike jer nemaju izbora. Ali zato korisnici imaju.

Da ne serem dalje. Moj savjet: nemoj preći na AMD. Ostani na Intelu. Mirno ćeš spavati

Eto, iskreno od usera koji je sa Intela prešao na Ryzen.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote