View Single Post
Staro 10.03.2011., 08:56   #15
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Ne bi ovo napisao da nemam dovoljno velik uzorak, znaci na preko 100 diskova najveci postotak puknutih particija ima upravo WD, dok disk i dalje radi dobro, znaci nije za garanciju, dok kod Seagate je to zanemariv broj. Raptori u serverskom okruzju su isto pucali to je bila katastrofa koliko sam s njima imao problema, o green seriji sam vec napisao. Jedini disk koji mi je bio dobar je bio WD 3.2GB kasnije svakom WD-u je pukla particija ili je poceo klikati.

S IBM-om sam isto imao problema, dok Hitachi ima jedne od najpouzdanijih diskova, jako malo ih se vraca, zato sam i rekao da mi je zao da ce Hitachi prodatati svoj odjel za diskove, sad jedino ostaje Samsung s kojim nisam do sada imao problema, ali Samsunga imam tek 20 komada.
Pucanja particija? Možeš pojasniti? Jer stvarno ne znam kaj tu im "puknut" ako je disk normalno ispravan. Pogotovo što se radi o SW domeni, ne HW.

Takodjer nisam čuo za neke probleme kod WD Black i Blue serije. WD Green zajedno sa hrpom low-end eksternih mrcina (praktički prepakirani green diskovi u jeftinom plastičnjaku) su koji znaju imati problema. Čisto ona, koliko para toliko muzike.

--

Kaj se tiče krajnjeg korisnika. Aposlutno niša ne gubimo ovom kupnjom. Možemo samo profitirati eventualno. Buduća borba je između SSD i HDD-ova i business modela / marketinga jednih i drugih. Tako da HDD proizvođači imaju (in)direktnu konkurenciju. Htjeli ili ne!

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
I tu je upitno tko je i veći i jači.

Veličina i snaga u takvim segmentima ne znače ništa, koliko troškovi i zarada i fokus tvrtke na taj segment. Konkretno, kod tih sustava je, recimo, IBM još u R&D igri..
Prvo pravilo velikih multiacionalnih kompanija. Ako nešto ne donosi zaradu ili dovoljno dobru zaradu imaš dvije opcije.

1. Rascjepkaj i ostavi ono što je vrijedno, ostalo prodaj
2. Prodaj

Drugo pravilo (zbog čega su tako veliki i planiraju ostati). Nikad ne bacaj novac u nešto iz nekog drugog izvora. Ako ti sama stvar nije islativa onda pogledaj prvo pravilo.

Naravno, postoje iznimke, ali što veća kompanija, to su manje fleksibilni po tim pitanjima, jer bi inače haos nastao!

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 10.03.2011. u 09:05.
  Reply With Quote