View Single Post
Staro 27.02.2007., 02:06   #1
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
A1 - ex VIP (ex Amis)

evo danas mi je stigao AMIS, pa cu malo tu nest napisat o tome, jer cini mi se puno bolja star od T.coma.

Evo ovak, poslao sam zahtjev prije 2tjedna!!! Susjed mi ceka da mu t-com donese ADSL vec vise od godinu dana, a zam jos rulje koji nisu nikad t-com docekali!
decki su dosli donijeli sve kaj treba, vidi se da nisu neki idioti i sve 5(kad su ovi iz T-coma dosli vidli su da imam dost igrica pa su htjeli da im sprzim na svoj CD, hehe koji idioti, normalno dao sam im kunu jer je tad t-com tolko kosto i reko ak nemas CD nista.)
I one operaterke su im fakat super,makar je mene uvijek samo jedna zvala,zovu te da vide dal su ti stigli ugovori, pa te zovu jel si poslao ugovore, dal trebas pomoc oko ispunjenja, pa te zovu da se dogovore kad da decki dodu donest uredaj tak da budes doma kad oni dodu.

Thompson...
prvo sam mislio da ovaj njihov Thompson nis ne valja al ispalo je suprotno.
do sad sam imao onaj siemensov C-.... neznam tocno model, al uglavnom moze se programirat u router mod, pa sam mislio da cu imat problema i sa Thompsonom, al fakat mi se svidio....
Na sebi ima dva UTP porta koji sluze za spajanje 2 kompa na njega...ko hub u neku ruku, znaci puknuo sam oba dva kompa u ta dva porta i odma su umrezeni i odma imaju internet.

E sad,stvar koja moze za***ana bit, kod AMISa nema Splitera, e to me je s***alo dosta, 7 sati sam danas zice stimao po kuci...
naime... u Thompson ide zica koja ide direktno sa glavne zice i onda zica za telefon ide direktno iz Thompsona u telefone po kući. I tu sam ja popizdio...morao sam svaku razvodnu kutiju otvarat da vidim kak zice unutra stoje i onda prespajat...tak da ak neko ima vise telefona u kuci i svaki je odvojen,nisu svi na istoj zici, mozda ce se na za***avat sa nastimavanjem svega toga.

Za nekakvu stalnost veze,jos nemrem sa sigurnoscu potvrdit,ali... t-com mi se redovito rusio izmedu 19-20.30 sati i to jako puno puta u tom razdoblju, tak da kad sam slago zice stalno sam gledao lampice na Thompsonu i nijednom nisu pocelne zmigat da je veza pukla, tak da mislim da bi veza trebala bit puno bolja nego kod t.coma jer mislim da oni imaju hrpu korisnika i vjerojatno nemreju sve to skupa pokrit pa svako malo neko izvisi sa vezom.

Dalje, Telefon,
Pitao me je 'Isus' jos prije kad sam tek narucivao AMIS kak telefon sljaka...jer Optima korisnici imaju problema sa telefonom. Pitao sam to onu operaterku koja te svako malo zove i rekla je da im se do sad niko nije zalio, pa tak necu ni ja. Telefon sljaka super,nema sta, makar ga nisam puno koristio, al ovo kaj sam vidio je cist normalno, osim jedne sitnice.... recimo kad bi utipkao broj cini mi se da mi je kod t-com brze uspostavilo vezu, za jedno sekundu-dvije, recimo utipkam broj i sad cekam 5 sekundi da mi pocne zvonit, a na te komu sam cekao manje. inace mislim da je sve OK.

Cijena-
Uzeo sam onaj najslabiji-najjeftiniji paket pa to onda kosta 150kuna, evo sad cu napisat nest sta vjerojatno svi vec znate, al to je tolko dobro da se mora napisat.
T.com
60kn-telefonska pretplata
140kn -5GB paket
=200kn +kolko jos prometa potrosis
AMIS
0-telefonska pretplata
150kn - flat rate
=150 kn flat rate

cijena je fakat super, kolko se sjecam kod t-coma je flat 230kuna negdje+telefonska pretplata = cca 300kuna a to sve kod AMIS-a 150kn
i jos to kaj su razgovori kod AMISa jeftiniji, fakat cijena je super.

Sve u svemu preporucam AMIS svakom ko voli prckat po internetu, ak imas sad 56K, placas pretplatu t-comu 60 kn + kolko skines, ovak dodas jos tih 90 kn i imas 1024/256 i Flat rate

evo zanima nekog jos kaj o AMISu, thompsonu il necem, il mu se svida pa bi ga htio uzet, nek pita pa ak znam budem reko.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote