View Single Post
Staro 05.10.2020., 11:26   #1667
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
ma kuzim sto hoces reci(ovo moje se odnosilo kako sam pisao - na 3080 i 3090), ali negdje(u nekoj generaciji) se mora presjec i odluciti koji je daljni put razvoja i na sto se stavlja fokus, nista nije besplatno pa su tako kod rtx2xxx seriije odlucli zrtvovati bolje rasterizacijske perf na ustrb dodavanja tensor + rt jezgri, po mom vidjenju za dobar timming promjene su se odlucili, amd je tada bio nigdje po perf u igrama koje nisu koristile async compute.
Drugi par carapa je taj sto je nvidia mislila da ce na konto funky fresh new shiny ray tracinga moci nabiti cijene rtx2xxx serije bez posljedica na prodaju.
Mislio sam da se referiraš na moj post iznad tvojeg, u kojem govorim kako je nevidija u 2xxxx seriji mogla dodati cuda jezgre umjesto rt i tensor i time dobiti veće raw perfomanse.

A što se tiče cijene, zato što su nabili cijene u orošloj gen, sad su ispali 'pozitivci' jer nisu dizali cijene (msrp) 3xxx serije, a 'dali' su veliki pomak u perfomansama. Ne moraš se bojat za njihovu prodaju, čak i s takvim 'posljedicama na prodaju' oni su došli do 80% udjela na tržištu i rekordnih financijskih rezultata.
Nema za njih posljedica dok god nemaju poštene konkurencije
picajzla0707 je offline   Reply With Quote