View Single Post
Staro 24.11.2017., 21:52   #3
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
U osnovnim školama za stvarne potrebe je dovoljno najslabije moguće računalo.
Za Office, osnovne stvari i programiranje ne treba jako i najnovije računalo.
Inače zar nije da ministarstvo nabavlja uvijek MSGW računala od MSAN-a tj škola nema izbora?
Ruku na srce dovoljno je najslabije računalo. No evo par primjera iz života. Uz računala smo dobili i najslabije zvučnike. Neke MS. Radili su 2 mjeseca i svi do jednoga pokrepali. Kad sam došao više se nisu mogli uključiti. Tipkovnice isto MS, jednoj krepao red tipki, druge 2 crkle, a miševi (isto MS) jedno 5 komada jako neprecizno radi i gubi kontakt.

Druga škola uzela najslabiji laptop. Amd integrirana grafika, lap košta 2600kn. Sad im je sve sporo. Škola uzela najjeftinij tablet (kineski za 800kn pred par godina). Dva komada krepala, jedan se neda napunit, ostali imaju jako neprecizan ekran.

Ne kažem da sad trebamo uzimat najskuplje, al ja sam uvijek za srednju klasu.

Sad je neki deal da će MZO školi dat novce, mi njima pošaljemo račun, oni refundiraju novce. Fora je da to treba realizirat do Nove godine!

Druga stvar je što sam u jednoj školi imao ASUS računala stara doslovno 16 godina i onda jedva nažicao ravnateljicu da kupi nešto novo tako da je kupila samo kućišta jer nije imala više novaca, a monitor ostali isti (doduše LCD 15inch).
Inače prosjek starosti računala u RH školama je 8 godina.
U drugoj školi računala smo dobili 2009-te.

Dakle računala bi trebala durati barem 10 godina.

Zadnje izmijenjeno od: marek45. 24.11.2017. u 21:57.
marek45 je offline   Reply With Quote