View Single Post
Staro 29.09.2014., 12:05   #111
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ok Jopis se ne javlja, a ja ću nastavit

Na grafi mi smetaju power konektori na bočnoj strani (ne znam šta nedostaje pozicioniranju na kraju PCB-a), kabeli napajanja onda idu uz bočnu stranicu i potencijalno se yebu sa ventom na boku ili CPU hladnjakom (ako vam je napajanje s gornje strane).

Ventilatori su okrenuti tako da uvlače zrak preko jako gustih alufinova i ispuhuju po PCB-u?!
U čemu je bija problem da rade propuh preko alufinova i pajpova te pušu po PCB-u.
Ovakav odron od koncepta je ima Scythe Setsugen (čak i još gori, jer je vent bija okrenut da ne puše po PCB-u), pa je brzo zaminjen Setsugenom 2 (nakon cca godinu dana, di je vent "normalno" pozicioniran").

Dovoljno o konceptu govori
Citiraj:
However, it looks like they only installed the fan like that in the very first Setsugen batches, because they started to recommend turning the fan the other way immediately after the launch and the first benchmark results, so that it could blow the air towards the graphics card sucking the air through the heatsink plates. It is true, in this case the GPU temperature under peak load turned out 3-4°C lower, and the temperature of the VRM components – 7-8°C lower.
Izvor: http://www.xbitlabs.com/articles/coo...n_4.html#sect0

Jedino šta ima pozitivno kod ventova (koji se inače ne mogu zaminit nekim drugima koji nisu npr. sleevano smeće) jest da ih možete jednostavno izvući, očistiti i uvuć natrag.



To je zasad to, a činjenicu da nemam problema s bukom i temperaturama grafe mogu samo zahvalit ovom magnetu za prašinu napravljenog od čeličnog mesha (CM690), "Thermaldreku" od 1,2kg s 2x12cm ventovima (koji usput pruzima toplinu grafe i lansira prema vrhu kejsa) i 2x14cm exaust ventovima na vrhu kejsa.

Uglavnom jedva čekam da dođe 8. misec (istek jamstva) pa da pokušam montirat Musashija ili S1 rev2.

BTW PCB kartice je jako kratak, ostatak dužine daje metalni backplate coolera (koji naravno ne prekriva PCB, već je samo zašarafljen na kraju kartice )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote