View Single Post
Staro 21.04.2009., 18:04   #1
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Ziiky`s HTPC (some kind of it)

Evo ... uspio sam posložiti sve kako mi paše !!!
PC koji mi se inace nalazio u dnevnoj sobi strpao sam u HTPC kuciste i postavio u policu ispod LCD-a.
Znaci ovdje ipak nije rijec o klasicnom HTPC-u kojemu je multimedia jedina namjena nego o PC-u sa komponentama iz siga.



Posto mi je komp prije stajao iza LCD-a (vidljivo gore), a to me užasno živciralo odlucio sam se na HTPC kuciste koje sam u konacnici strpao u policu ispod LCD-a.
Odluka je pala na Antec case:

Antec Fusion Remote Max ... review


Narucio sam ga jedno poslijepodne u Diskont24 posto je tamo bilo najjeftinije, a stiglo je, na moje veliko iznenađenje, izjutra iduci dan.
Jos mi tip u telefonskom razgovoru rece da sve izlozeno imaju na lageru te da sutra stize na adresu. Reko: "Koga ti valjas al ajde
Kada sam kutiju uzeo u ruke srce mi je odma zatitralo. A sam pogled na njega potencira onaj wooooooouuuuu !!! Prehebeno je.


Odlično zapakirano i zaštićeno, cijeli bundle na broju, svi papiri (racun, garancija u kutiji)


Vidljivi filteri za prašinu, vade se na klik pritiskom, Sistem kemijske olovke. Vratašca imaju onaj "soft slide down" kao recimo, peperalje u nekim autima,
a magnetima se drže u gornjem položaju kad su zatvorena. Na prednjem panelu su jos 2 x USB-a, eSATA, IEEE, PHONE, MIC i veliki volumen JOG dail.
Straga je vidljiv 12cm fan, desni bočni 12cm ispuh za PSU, te lijevi bočni 14 cm fan.
Na 4. slici je vidljiv sitni switch za 2 ventilatora sa low/mid/hi položajima. Ventovi su prakticki necujni u mid/low položaju.


Pogled iznutra, bundle i osnovne komponente. HD 4850 sa Accelerom i 2x12 cm AC fanovima jos ima i viska mjesta

Na LCD-u se nalazi IR prijemnik za iMON daljinac, a na maticnu se spaja putem usb-a. Kuciste posjeduje standardne konektore za restart i power buton,
s time da je potrebmo odabrati izmedju 2 power konektora. Jedan je za Power button na kucistu, a drugi PowerOn preko iMON daljinca.
Sve pospajao, prepravio komodu, kresnuo ga i valaaaaaa, sve proradilo iz prve.

Nakon instalacije iMON drivera, proradio i LCD i daljinac. LCD moze prikazivati stvarno sve i svasta. Od datuma i sata, otvorenih aplikacija, equalizere, stisnute tipke na iMON-u, RSS do news-a, eMail-a i sistemskih informacija.
Daljinac je solidan, driveri močni i konfigurabilni. Analogni JOG dail je gumen i fino lezi na palcu. Po defaultu, kada aplikacija nije upaljena, pomice kursor. Malim pomakom kursor ide sporo, a povlacenjem do kraja kursor ubrzava.
Kada je aplikacija lansirana JOG dail se prebacuje na toogle mod, tj. na klikove, prebacivanje po rubrikama. Kasnije mi se pokazalo odlicnom funkcijom u MediaCentar software-u. Naravno sve to se moze iskljuciti i promjeniti u letu.

Dalje su usljedile muke u pronalasku Media Centar software-a.
Nema sta nisam probao, iMedian kojeg sam dobio uz kuciste. Katastrofa, netreba ga niti spominjati. Pa sam probao sa Meedio i tutorialom od Crnog kojeg sam nakon 2 sata zajebancije obrisao sa guštom. Pokušao sam i Media Portal, ali nije mi se svidio. Svi su mi bili nekako spori i dugo su se dizali prilikom startanja aplikacije.

Na kraju me dopao XBMC sa skinom Aeon Stark koji mi je odmah legao. Preljepo sučelje koje se veoma brzo diže, cca 2-3 sekunde. Program je nevjerovatno fluidan i tečan. Jedina zamjerka je da nepodržava rad sa dual monitorima i extended nacinom prikaza.
To sam rijesio sa odlicnim Ultramonom, kojeg i inace koristim tako da mi je pomocu njega XBMC zabetoniran na LCD-u

Potom su opet usljedile komplikacije jer nisam mogao upogoniti XBMC librarys, tj nisam mogao podesiti da mi DL-a covere, plotove i fanarts sa IMBD-a od filmova i glazbe. Skoro sam i njega deinstalirao. Međutim, stvar je bila toliko jednostavna da se nakraju sve iskomplicira. Doslovno trebaju 2 klika da librarys i searchanje prorade. Trebalo je jednostavno dodjeliti odabranom folderu tip medija koji se nalazi unutra i sve samo od sebe proradi
ShoutCast internet radio je po defaultu omogucen, a inicira ga se doslovno jednim klikom i par tisuca radio stanica poredanih po zanrovima dobivate na izbor. Podrzani su i backdrops-i (costum pozadine), a na isboru su fixne i promjenjive.
Program mi je fenomenalan i svakome bi ga preporucio, a evo i par SS-ova.

Aeon MediaStream Horizonz

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

UPDATE: 24.03.2010.

Evo ga ... Heco je stigao pocetkom mjeseca, a danas sam napravio stalke i namontirao cijeli sistem.

Stalci by Ziiky
Prednji mali (30cm) :

Zadnji veliki (70cm)
Na velikim stalcima se vidi nacin izrade. Troškovi s materijalom za sva cetiri salka su oko 200kn s time da dosta toga imam u radionici.
Moze biti i znatno jeftinije, ako koristite recimo alkatenske cijevi, a ne ove pocincane.

Namontiran sistem:
U konačnici kad je sjelo sve na svoje mjesto, to izgleda nekako ovako.


Denonac i HTPC. Malo su prasnjavi, ipak je bilo dosta busenja

Nije idealka, subwoofer je tamo di je, uz trosjed. Imam malu stetocinu u kuci
Po svim testovima sto sam napravio, poslije frontalnog postavljanja sw-a, ova pozicija mi se pokazala kao dosta dobra.

LP Ziiky
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 24.03.2010. u 11:12.
Ziiky je offline   Reply With Quote