View Single Post
Staro 12.10.2015., 09:40   #20
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo kratak osvrt na slušalicu koju koristim već skoro 2 godine.

Plantronics M55

Kupljena je nakon određivanja buđeta i nekih pozitivnih review-ova.

Slušalica je iznimno lagana, u razgovoru baterija traje oko 7-8h dok je nova bila i nakon 2 godine je to samo neznatno smanjeno (6-7h razgovora).
Kvaliteta zvuka nije baš bajna, ali je dostatna i ako želite oglušiti možete ju poglasniti da je neugodno za imati ju u uhu.
Izrada je ok, sjajna plastika koja brzo bude ogrebana, ali kako je iznimno lagana i malena nema nekih oštećenja od padova (pala mi je nekoliko puta iz ruke dok sam ju vadio sa uha).

E sada, dolazi sa standardnim gumenim/silikonskim dijelom za u uho i onim produžetkom plastičnim za oko uha (koji je nepotreban jer bez problema ostaje u uhu samo sa gumom/silikonom)

Ali ja sam imao problema sa dugim držanjem u uhu (razgovaram dnevno i preko 4h u komadu) pa mi je nakon samo 30min počelo raditi preveliki pritisak na hrskavicu tako da sam morao napraviti malu preinaku i od onda je to savršeno.

Evo što sam napravio
https://goo.gl/photos/6eDAe3ySMQY9ZVN5A

Slika govori 1000 riječi, ali ukratko, odrezao sam taj višak od silikona i preko ostatka samo stavio spužvicu za slušalice (nemoguće ih je pronaći za kupiti pa sam moljakao frendove da prekopaju svoje kolekcije starih sluški).

Eto, tako ju stavim u uho i nema mrdanja, nema ispadanja i smatram da je higijenski prihvatljivije od golog uha na silikon!

Pozz.

P.S.
prva slušalica je nakon godinu i 9 mjeseci konstantnog korištenja po cca 4+h dnevnog razgovora počela nešto kenjkati pa sam ju reklamirao i evo nedavno dobio novu u zamjenu i dakako i novu dvogodišnju garanciju!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote