View Single Post
Staro 21.04.2017., 10:59   #2689
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Evo opet...sve samo fiktivne situacije...i opet nigdje ne spominjem brand.
Da, Sony je najdalje došao u razvoju EVF-a, što ne znači da Fuji, Olympus, Panasonic, Canon i Nikon nemaju upotrebljiv EVF koji su daleko od ovog što ti pričaš.

1. Past može svaki...Što će mu se dogoditi, ne možeš znati.
Svako malo naletim na neki post...pao i sad ne okida...pao i nešto struže...pao i ne da se upaliti... nevezano za brand...

2. Weather sealing...kao što ima slučajeva da su ljudi imali problema na vlagi, ima i slučajeva gdje su aparat koristili u ekspedicijama na Antarktiku, pa problema nije bilo. Kao i kod svakog drugog branda, nitko ti ne garantira da ne može doći do komplikacija u uvjetima za koje generalno nisu predviđeni.

3. Baterija - napisao sam u ranijem postu

4a. Imao Sonyev LA-EA4 adapter, radio je sa svim Sony i Minolta A-mount objektivima bez greške. Jednako kao na A mount tijelima.
4b. Koristio Sigma MC-11 adapter s oko 20 raznih Sigma i Canon objektiva. Zaključak...Na A6000 (APS-C) ne radi pouzdano, nijedan Canon objektiv nije fokusirao kako spada, dok je svaka Sigma radila.
Na A7II su svi Sigma i Canon objektivi fokusirali i ponašali se jednako kao na Canon tijelima.
Nisam MC-11 na A6000 probao nakon nekoliko kasnijih firmware updatea, ali su me uvjeravali da je to riješeno.

5. Jel to teorija ili praksa da znači puno? Za što. Lupaš u burstu i ništa ni tih nekoliko ms ne znači za kadar, jer ga ionako vidiš. Nemaš kompletan blackout, da bi ti nešto pobjeglo iz kadra, a da to ne vidiš. Naravno da elektronika ima lag, to nitko ne osporava, ali da je big deal, bome nije.

6. Mirrorless objektivi imaju isključivo USM ili SSM ili tko zna kak već tko naziva te brže AF motore. U prijevodu, kit objektiv na mirrorlessu će biti uvijek u fokusiranjju biti brži od kit objektiva na DSLR-u, pa i od ostalih objektiva koji koriste standardne motore ili one na šaraf, kao neki Nikon i Sony/Minolta (A-mount) modeli objektiva

Mirrorless sustavi nemaju poseban AF senzor, pa su u teoriji nešto sporiji od ekvivalentno opremljenog DSLR-a, ali u zadnjih par godina se kombinacijom Phase i Contrast Detectiona na senzoru, i nabijanjem količine AF točaka ta razlika drastično smanjila.

S A7II sam na A6000 prešao zbog AF-a, iako imam FF objektiv (70-200). Sonyevi FF mirrorless aparati se po AF-u ne mogu mjeriti s APS-C modelima, a vidjet ćemo kakav je A9. A7 je bio ok, A7R je bio spor, A7II dosta bolji, a na A7RIi nisam vidio neku razliku u odnosu na A7II.

Jesu li toliko sporiji da ih ne možeš koristiti za sport, bome nisu.

Ispada da je fotografija izmišljena u 21. stoljeću i da sve što nije vrh ponude Canona i Nikona jednostavno ne valja.

Opet ponavljam, Sony nema workhorse mirrorless. Za to imaš A99 II.

Pa očito nisi ciljana publika za taj aparat, ne znam čemu se uzbuđuješ bezveze.

Osobno, ne pada mi na pamet više koristiti aparat koji nema EVF. Brži sam i efikasniji u onom što radim i za što mi fotoaparat treba.

Također se penjem po brdima, nosim aparat u svim uvjetima. Vruće, hladno, suho, vlažno...s letećim pivama jer više manje fotkam rock, punk i metal. Od kompletne opreme, samo mi je 70-200 zabrtvljen, a većinu posla mi obavlja baš aparat od 20 000 kn, koji nema apsolutno nikakvu zaštitu... Radi kao prvi dan.

Svatko će si nać ono što mu paše, ali pljuvanje po nečemu i nema nekog smisla. Sve ima svoju publiku.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 21.04.2017. u 11:17.
1v@n je offline   Reply With Quote