View Single Post
Staro 05.09.2014., 19:50   #41
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
bio je amdov live stream nedavno i kad su priupitani glede ddr4 i njihovog cpu rijesenja rekli su da ce izbacit liniju cpu-a kad se ddr4 uhoda i cijena postane pristupacnija...
Neka njih ne brine DDR4 i cijena, jer cijena je slična cijeni sadašnje DDR3, a trenutni procesori (FX-8core) nemogu vrtiti ni to što se nudi.

Od 1333-1600Mhz perfomanse skoče i tu je to najvidljivije/osjetno, od 1600-1866MHZ ne osjeti se skoro pa ništa i tu im je max preporučen sa samo 2 modula popunjena dok za sva 4 preporučaju 1600, sve iznad ako se FSB drži na 200 nema smisla + još bude lošije.
Realno bi bilo osjetno i logično da ako dižeš FSB, automatski time i RAM, da bi perfomanse trebale biti bolje na 2000+ MHz ali to nije slučaj osim kod testa Realbench =P (možda još koji ali nebitno) + većina FX-ova čim diraš FSB poblesave i kanta, tu sve pada u vodu tj. njihov IMC.

Nemojte krivo shvatit ja gledam stvari koliko trenutno imam financija, kada sam kupovao svog FX-a (više od godinu dana) gledao sam price/performance, htio sam ga rađe nego kakav I5, evo jedan link primjera radi pogledajte na kraju test sa svih 8 jezgri a govorimo o istom cjenovnom rangu, za I7 nisam imao bukse xD.
Naravno Intel ubija sa jednom jezgrom IPC je puno bolji.

Jako je loše ako AMD ispadne iz igre za nas potrošače, zato se nadam (kurva jedna) da se mogu vratiti, jedanputa već jesu možda mogu opet?
virus1 je offline   Reply With Quote