View Single Post
Staro 25.06.2020., 19:14   #290
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Ne treba mi puno, ono što su standardne aplikacije je više nego dovoljno. Neki torrent klijent i to je to. SMB share za lokalno, izvana sam htio WebDAV koji je popularan na Syn al naravno ne radi na OMV5 pa onda i SFTP može i ok je, bez DLNA i ičega fensi. Sve je nekako trapavo i nepovezano. Nema unificiranog sučelja ni aplikacije na mobu, nema intuitivnosti. Pa kenjaju user i share privilegije, ne želi skidati u folder koji mu odredim, pa onda se logiraj u CloudCMD da se to preseli... nemrem više ni zapamtiti sve te portove.
Heimdall je polovično rješenje jer je on kao početna strana, bookmark ajmo reći, i dalje ostaju portovi. Muximux je puno bliži bio objedinjavanju svega ali je napušten prije cca 4 g. nažalost.

Pa da, i disk vrti cijelo vrijeme, ne radi mi spin down uopće. A nekad ga danima uopće ne koristim, šta zbilja nema toga ni na Xpenology?
Ja sam isto pizdio na omv 5 i docker i na kraju zavrsio na ubuntu serveru. Sve sto trebas ima, potrosis 2-3 dana da podesis i nakon tog prst u uho. I ne petljas s nikakvim raid poljima (ako ti ne trebaju).
Cuky je offline   Reply With Quote