View Single Post
Staro 25.06.2020., 11:28   #284
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Kupio sam si RPi4, USB 3.0 disk i mislim si, dovoljno za moje potrebe. Neki torrent download, skladište generalno da ne mora raditi "pravi" komp dok si TV vuče šta mu treba. I je dovoljno, nisam primijetio da ima kakvog zastajkivanja, gigabit je to ipak, ne treba mi RAID jer je to sve potrošna roba, ajde ok ima mirror nečeg bitnog i na kompu i tak.

Ali.
Jebo OMV5 i dockere i user management i privilegije i sve to. Nije da se to ne može posložiti ali pobogu... juzer frendlines je nula. Svaka pizdarija na svome portu, pola bookmarksa su mi sad OMV-nešto, ali pa nemrem sam tak izvana pustit sve te portove da mogu "izvana" pristupati svemu? Svako web sučelje za sebe, ima nekih "početnih" stranica koje bi to sve okupile kao Heimdall, ali kaotično mi to sve izgleda. RPi4 je super, ali sa softverskom stranom sam nezadovoljan skroz. Puno ljudi razmišlja o tome, i da, na prvi pogled djeluje kao idealno i ne preskupo rješenje, al ja to ne bih savjetovao.

Idem na Xpenology.
Nisam bas razumio sto te muci, ako dockere postavis i na Synologyu, opet ce svaki imati web sucelje za sebe. Nisam znao za ovaj heimdall, al cini mi se kao dobro rjesenje.

Kod mene je mana xpenologya sto mi diskovi nikad nisu u idleu. Postoji postavka za to ali mislim da ne radi jer se diskovi uvijek cuju. Ne znam jel na pravom Synologyu to radi kak treba, al to je nesto zbog cega bi ubuduce ciljao na pravi Synology NAS.
daki je offline   Reply With Quote