View Single Post
Staro 18.02.2009., 17:30   #52
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Da ocito je ostavljena ta opcija, ali nije spojeno na + pol prema maticnoj.
Uglavnom vidjao sam da takve stvari na Aceru One rijesavaju ljudi ko od sale (jkk mobile), samo malo prakse sa lemilicom
99% sam siguran da bi i na tvom proradio uz malo informiranja o rasporedu pinova (ako nista ne nadjes, multimetar u ruke i vozi).

lemilicom po laptopu

ma znam, razmišljao sam i o tome, al, da iskreno kažem, ne da mi se, lijen sam za takve akcije
a trenutno ni neam neku potrebu za time tak da...


Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ovo direktno ovisi o svrsi harda (odnosno okolini u kojoj radi)... recimo, ti Samyji su sasvim dovoljni za laptop load, ali za Workstation/Server gube dah (poluprofi svrhe).

Dakle postavio sam slijedeci setup:
4 zasebna korisnika, a svaki od njih stvara kontinuirani 100% random write promet od 256 Outstanding IOPs-a (defragmentacija u obicnom HDD-u stvara oko 100-tke)... na to sam stavio najmanju velicinu fajlova (512B, koji stvarno zagusi i vrlo brzi sistemski DDR2 RAM) i pustio simulaciju.
Rezultat je bio blagi pad (5-10%) ukupnih performansi 15-ak min nakon nemilosrdnog bombardiranja

Znaci nakon opterecenja analognog 10-erostukoj defragmentaciji, pad performansi je bio gotovo zanemariv... a prestankom navedenog "nasilja", sve se vratilo u normalu (nesto slicno SLC-u).

IMHO to je sasvim ok ponasanje diskovnog sustava (btw 7,200 RPM HDD "umire" na 100-injak IOPs-a, sa 1 korisnikom).
ma sve to ovisi o tome kome što treba..
naravno da neću na laptopu vrtjeti kodiranje motogp utrke, naravno da na laptopu neću igrati motogp 2008, naravno da na laptopu neći mrdat slike u fotošopu, naravno da na laptopu neću vrtit dinamički dns, naravno da na laptopu neću...ne znam ni ja što već ne...
za to imam stolni komp...
laptop mi služi isključivo za surfanje, da mogu gledat filmove vlaku, za skidanje torrenta na poslu i slično...
tak da, nekad se zapitam, jel mi vopće trebao takav ssd, sve mi se čini da sam komotno mogao uzeti neki jeftiniji mlc sa recimo 128gb, tipa ocz ili patriot i da niti s njim ne bih imao problema...
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote