View Single Post
Staro 19.04.2011., 18:00   #23
nigrica
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: kaj te briga
Postovi: 1
ej!
regala sam se samo da možda pomognem nekome tko će imati isti problem ko i ja pa da ne radi gluposti ko i ja.
isto tak se nadam će što više dobrih duša napraviti slično

dakle. ovako:
koristila sam zamjenske boje orink za epson sx115. samo jednom sam zamjenila orginal zamjenskim. zadnje sam zamijenila žutu. i nije dobro ispritalo žutu. neke crte su išle.
pokrenula sam zamjenu boju-rekoh možda ako ponovno stavim isti refil možda će biti bolje.
moš misliti
više nije preopoznalo crnu boju. nakon ponovnog mijenjanja boje nije prepoznalo ni plavu
onda sam čitala forume i ni jedan postupak mi nije pomogao-zamjena dok printer nije prikopčan na komp. reinstalacija..ništa.
ko manijak sam provodila mijenjanje boje i uvijek ista priča-ne prepoznaje crnu i plavu.

uzela sam u obzir tuđa iskustva: kažu da kod mijenjanja boje ne smijete biti spojeni na internet(ili komp). nikad ne pokrećite mijenjanje boje ako ju imate jer će vam se dogoditi što i meni.
i toga ću se držati kod sljedeće zamjene.
a ja sam problem riješila jednostavnom kupnjom novih zamjenskih boja!
i to druge firme. jer ako nije prepoznalo čipove možda neće ni nove.a iskreno, nisam htjela riskirati 50 kn.
napravila sam zamjenu,a printer mi nije bio prikopčan na komp.
samo sam si napravila sranje dok sam bezbroj puta pokušala zamijeniti boje pa da mi učita plavi i crnu. jer cijeli printer je bio zabojan i potrošila mi se skoro sve ostale boje(crvena i žuta). isto tako sam pronašla da dok svakog ponovog vađenja boje i stavljanje iste padne razina boje iako boja nije potrošena. tako da ću morati uskoro mijenjati i te dvije boje.
printer sam očistila tako da sam izvadila onu crnu spužvicu iz printera jer se tijekom bezbroj mijenjanja boje sva natopila, oprala ju i vratila natrag. nakon toga se i glava mogla počistiti.

dakle, nakon mog podužeg posta. samo mirni živci. ako vam ne očita boju. ne paničarite-očitat će neku drugu zamjensku boju. i ne pokušavajte bezbroj puta vaditi i stavljati druge boje jer vam neće očitati i dalje. a ostale boje ćete potrošiti uzalud.
nigrica je offline   Reply With Quote