View Single Post
Staro 24.07.2017., 17:40   #3340
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor badger Pregled postova
Hvala puno viking!

Kupio sam Samsung Galaxy Tab A 9.7 (polovni, ali to nije bitno)
Mogu samo reći - izvrstan tablet! Uz aktiviran airplane mod (bez SIM-a aktivnog, uz wifi aktivan) trajanje baterije u standby modu izvrsno. Slika, zvuk odlični, itd....
Preporučam!

Igre - imaš li preporuku ili nekakvu kvalitetnu listu igara ili da guglam

Rootanje - koliko je komplicirano rootati Tab A (HT-ov)? Adblockere sam prije probao koristiti, ali nisu baš pomogli (Adaway sam koristio) - možda ima nešto bolje?

Zaštita djece - ok, očito moram guglati
kad je uređaj (mob ili tablet) nerootan, onda bi trebalo koristiti browsere koji u sebi imaju neki adblocker. no, zaheb je u tome što takvi browseri sami u sebi nose oglase. pa se riješiš "normalnih" oglasa a često se nasele kineski appovi i slično. i onda si opet na istom. što se rootanog uređaja tiče, adblock plus (NE njihov browser nego aplikacija), adfree i možeš "podebljat'" zaštitu sa lucky patcherovim host fajlovima. u toj kombinaciji, reklame u igrama nestanu 50:50, oglasi u aplikacijama min. 95%, jedino kada su inkorporirani u samu stranicu (recimo njuškalo, kada reklamu pokaže kao oglas). ali da se preživjeti.
osobno koristim ove dvije prve aplikacije, host file via LP tu i tamo i nemam probleme da mi surfanje šteka ili da svako malo nešto iskoči.

tab a je moguće rootati, jedino što se zbog novije verzije softa nešto drukčije ponaša NAKON roota. naime, nestale (ajmo to tako reći) su neke funkcije koje su se pojavljivale kod androida v4.x.
no, ništa alarmantno. JEDINA stvar koju nisam uspio (mami sam uzeo taj tablet, pa sam se zabavljao s firmverom) je da ne mogu maknuti (na jednostavan način) sam "flag" da je rootan. trebalo bi malo više kopati, ali kako sa samim rootom ionako gubimo garanciju - na kraju je svejedno. ja imam neku teoriju zašto je to tako, no, dovoljno je blesava pa ju neću iznositi!
upute koje sam ja pratio su sa ovog LINKA. jedino što se moglo promjeniti je što sam ja proceduru raadio na androidu v5, a sada je dostupna v6. možda ima neke razlike.

da, slažem se da je tablet za te novce pun pogodak i da, preporuka svakako stoji.

a što se igara tiče... ne znam... ja ti imam, recimo, stickman tennis, neki od pasijansa ili remija sa kartama, yamb. i znam da sam izgubio sate i sate (čitaj - punio i punio baterije) na hill climb racingu. zadnje što sam s guštom odigrao su neighbours from hell 1 i 2. njih sam prvi put prošao na pc-u pred ohoho godina, moram priznati da su i dalje simpa.
ma, ima toga još masa. da ne spamamo forum sa listama igara. zapravo je samo pitanje koji žanr te interesira.
viking.software je offline   Reply With Quote