View Single Post
Staro 08.01.2019., 03:27   #2062
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
da ih pitam da vrate 8b ili da se ostavi 17a? nema razlike
Najbolje ti je snimat liniju 24h ili bar 3-4 dana ( petak-ponedeljak ) da bi mirne duse mogao reci ajd stavite ovo ili ono... jer iako se sad cini da je sve ok to ne znaci da neces nesto vazno raditi a ono pukne net...
Ista stvar je kod mene na Optimi, prije 2 godine parica je na speedtestu isla oko 24Mbps ako je sinkam u gluho doba noci, danju ako se resinkalo to je bilo oko 22Mbps, upload se nije promjenio za 2 godine.
Takoder ova parica je bila zadnje 2 godine na brzini 10Mbps iz razloga sto mi je bilo zao ugasit i tu liniju pa iako sam na VDSL2 spustena je najmanja brzina i ugovor na 2g da bude cim jeftinije...

Ove godine sam dobio jos povoljnije uvjete, bez ugovora i paket je sluzbeno 60/10Mbps tako da ogranicenja na centrali nema, puste mi koliko ocu tj. krenuli su sa profilom 17a pa sam zvao da mjenjaju u 8b. Pustili 8b sa marginama 4dB i sinkala se na 22Mbps pa sam opet zvao da smanje. Nije mi cak ni pucala veza nego sam imao 5-6 resinkanja routera tijekom dana tak da ne rebota se router ali moras sacekati da se resinka, dakle net zasteka na 10 sekundi i slicno... resinka kad ode brzina ispod sinkane a vraca se kad se parica "oporavi", sada je stanje ovakvo:






Dakle i dalje nije idealno ali nema resinkanja, izdrzi linija u tim satima kada parica "luduje", realno sam izgubio oko 4Mbps za 2 godine. Tako je radila i prije 2 godine samo sa visljim vrijednostima. Dakle sad kada parica "dise" margina se spusti sa 8dB na 5.5dB tako da nikakve koristi da mi stave veci profil kada dodje to doba dana sa 6dB ona se muva oko 3dB i ako vec ne pukne dodje do resinkanja.

1300m sam od centrale, prvi na izvodnom ormaricu 20m ormaric - router no dok optika ne dodje u taj ormar za nas nekih 40-tak korisnika, na zalost ovo je maximum a da je recimo 99% stabilno. Cak stovise, par kuca dalje od mene je 15Mbps bog bogova kom se sinka toliko... Sreca pa imam i LTE kao drugu liniju u kuci jer s ovim je ono, prezivljavanje no za 116kn mislim da je cak i OK, koliko platim - toliko i dobijem
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote