View Single Post
Staro 25.11.2018., 17:01   #2053
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
https://imgur.com/9nLotIL

Pozdrav, prije nisam imao taj slucaj ali u zadnje vrijeme mi jako puno puca mreza, na ruteru se lampice ne gase ali pukne veza do pca pa se vrati. Uglavnom, kroz par god je mjenjano par rutera naravno ovi odma misle da mi je mreza losa pa smanjuju brzinu, da bih ja svaki put trazio da vrate na 50/10. E sad pucanje mreze, ne vjerujem da je problem izmedju rutera i pca, a druga i vrlo vjerojatna mogucnost je konekcija iz zida do rutera.
Naime iz zidne telefonske linije je rascvano 2>1 pa onda opet u ruteru rascvano 1>2 dakle za telefon i internet medjutim taj kabal ide ispod vrata i dosta je "izgnjecen".
Kao sto se vidi iz slike SNR margina katastrofa, koliko se sjecam prije je bilo dobra. E sad posto nemam alat za te kablove a i nisam neki za te stvari (ali u nuzdi bih se snasao) prije neg se zaletim novi kabal napraviti da vidim da li bi to mogao stvarno biti problem?
Po svakoj logici zakljucujem da jest to, jer kucna mreza ne moze samo tako degradirat kroz god dvije a cisto sumnjam da je problem u pc-u.
Gavroo je offline   Reply With Quote