View Single Post
Staro 02.06.2017., 20:33   #530
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Hvala na odgovorima i idejama.

Probat ću malo pojasniti svoje izbore.
Osim ramova... sad ni meni bas nemaju nekog smisla ako uzimam, uzimam 8gb.

Što se tiče procesora i bottleneckanja, sve što sam pročitao kaže da nebi trebao bottleneckati (kao što je nick praskaton napisao)
E sad..ako bi uzimao G4560, koji je duplo jeftiniji a zanemarivo slabiji (stoga, dobra kupnja), bi li on bio ograničenje za gtx 1060 6gb??
Možda bolje 1050ti?
A htio sam Intel i nvidiu jer sam vidio da se manje zagrijavaju i manje struje troše.

Vezano za ssd: Uglavnom se preporučuju crucial ili samsung.
Odlučio sam se za crucial čisto zbog malo više prostora. No s druge strane ima samo 3g garanciju, dok samsung ima 5g, a cijena je gotovo ista. Još važem..

Kaj se tiče mininga, to je više bilo spomenuto onako usput Da se kartica sama isplati :P
Ako ne ide, ne ide.. nije problem.

Kućište ostaje to koje je.. Ipak će biti u dnevnoj, pa i žena mora biti zadovoljna
Imate koju preporuku za tihe ventove? Možda isto nešto od be quitea?
Noctua je možda ipak malo preskupa, no ako je to zaista najbolji izbor neću propasti radi 2 venta.

Još ostaje napajanje za uštedu..
Odlučio sam se za gore navedeno jer je dosta hvaljeno i veoma tiho (bitna stavka), a i dosadašnji corsair me dobro služi, pa eto.
Ako tko ima kakvu dobru i tihu preporuku, samo dajte.

I na kraju ostaje ukupni budžet.
Kada mi je prvo pala ideja HTPCa zaista sam mislio uzeti nešto jeftino i jednostavno.
I složio sam mali stroj koji bi sasvim zadovoljavajuće radio.
No onda sam se sjetio da ću sigurno htjeti zaigrati nešto na tome (komfor i veliki tv su pravi mamac ), pa će mi biti krivo što nisam uzeo malo jači stroj.
Pa sam se malo uplašio da u budućnosti neće moći dekodirati sav onaj krasan anime, pa će slika trzat, zastajkivati i slične nedaće..
I tako.. malo pomalo sam došao do ovoga.

Zadnje izmijenjeno od: Lourdin. 02.06.2017. u 20:56.
Lourdin je offline   Reply With Quote