View Single Post
Staro 19.10.2011., 02:28   #2
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
lkw_pkw

Bacio sam se na posao prednje Al ploče gdje će biti postavljene kontrolne lampice power_on , HDD led i tipkala za power_on i reset .Prednju Al ploču sam iskoristio iz nekog rack-kučišta prastarog info sistema medela M-27 ako kome nekaj to znaći , na sredini ploče sam zacrtao kružnicu koja se podudara sa onom rupom koju sam napravio na prednjoj maskici slika gore.U kružnici su zacrtane rupe gdje će stajati buduća tipkala i kontrolne lampice.Aluminij je dosta dobar metal koji se da ručno i strojno obrađivati , svi koji su ikad radili sa aluminijem znaju da je ručno bušeneje bez nosača za bušilicu dosta neprecizan posao jer je aluminij mekan metal , pogotovo ako prilikom bušenja niste zacrtali sa nekim špicastim alatom npr. točkalom zaboravite da će te zbušiti rupu precizno kako ste zacrtali sa olovkom pogotovo dolazi do izražaja kod debljih Al ploča 3-4mm.Za tu svrhu je idealna stolna bušilica ili nosač za bušilicu tako možete dosta precizno zabušiti rupu.


-Dalje sam krenuo sa izradom kontrolnih lampica koristio sam kontrolne lampice iz nekog starog razvodnog ormarića koji je služio za kontrolu iz nekog postrojenja u bivšoj tvornici stočne hrane u Gospiću koja je nekad radila za vrijeme juge.
Pošto su te žauljice napona 24VDC koja je standarni napon za PLC tj. programljivi logički kontroleri industrijski napon.Zato sam te žaruljice zamjenio sa led diodama.


izvedba sa Led diodama:
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje

Zadnje izmijenjeno od: lkw_pkw. 19.10.2011. u 02:38.
lkw_pkw je offline   Reply With Quote