View Single Post
Staro 24.11.2019., 11:20   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
google camera port - topic

nisam vidio temu do sad, možda bi bilo korisno.
uglavnom topik za sve nas koji želimo koristit google cam na mobu koji ga nativno ne podržava.
ja sam ga instalirao na xiaomi note 8 pro, jer je stock kamera teški šit.
ima milijun opcija za podesit, pa ako se netko igrao.

razlika stock vs gcam je dan i noć. isto tako razlika gcam HDR vs gcam non-hdr je ogromna.
ono šta me smeta je da se u svim cam aplikacijama na tom mobu javlja kao neki halo oko kontrasnih predmeta, kao da mob odrađuje neki interni hdr čak i kada je opcija ugašena.

isto tako, originalna cam aplikacija za HDR snimi samo 1 fotku (to senzor valjda omogućava , jer je 64MP), dok GCAM uslika više fotki pa ih spoji, ako sam dobro skužio.

u non-hdr fotkama se javlja taj halo i fali dinamike, dok u hdr fotkama imam nešto više šuma (šta me ne smeta) ali su sharpening i kontrast malo nabrijani a ne mogu naći opcije gdje da to promijenim.

ultra wide fotke su loše i imaju hrpu šuma, ali to me ne smeta jer to full rijetko koristim ionako.
resize na 3MP, mogu stavit linkove na full 16MP.
non-hdr:

hdr:

ultra wide non-hdr:

ultra wide hdr:


night sight fotke su OK , malo zblurane ali od slikanja iz ruke po mraku ne očekujem neke posebne rezultate, kao šta ih ne očekujem ni kad slikam s blicom. samo bi htio da fotke po danu ispadnu full dobro. uostalom zbog kamere sam ga i kupio.
jp_rv je offline   Reply With Quote