View Single Post
Staro 16.05.2007., 01:28   #73
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
A ono, nVidia je prva krenula s anti-kampanjom tako da me ne čudi da je AMD odlučio odgovoriti. Ali to su sve priče za djecu trenutno...šamaranje bez smisla. Previše je rano za nekakve čvrste konstatacije s obzirom da su driveri mlađahni, a DX10 naslovi tek počinju izlaziti.

To spika s Lost Planetom mi je zapravo jako smiješna zato što je riječ o igri koja je razvijana i već izdana za Xbox 360, a svi znamo šta je u Xboxu - ATI Xenos GPU. U teoriji to znači da HD 2900 ima puno veće potencijale u ovom naslovu nego G80, pogotovo ako su Capcomovci zabrijali na uporabu teselacijske jedinice koja postoji u Xenosu i R600, a nema je u G80 i derivatima.

Pravo pitanje je kakva će biti situacija za 4-6 mjeseci. Govorimo o 4-6 revizija ATI-jevih drivera + novi DX10 naslovi na tržištu + optimizacije. Dakako, i NV vjerojatno ima mogućnost dići performanse s driverima, ali u slučaju R600 postoji mnogo veći potencijal kako si i ti uostalom zaključio. Previše je nelogičnosti u postojećim rezultatima testova.
Beren je offline   Reply With Quote