View Single Post
Staro 27.06.2019., 10:16   #144
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
U zadnje vrijeme sam se bavio malo aparatima, kupio sebi jedan press (Aritete veliki s mlincem), popravljao jedan full automatik s posla, Philips Saeco...

Pod full automatic mislim na aparat koji melje, dozira, tiska, radi kavu i baca ostatak.

Moj zaključak je da ja nikada ne bih kupio full automatic sebi za doma jer je previše mehanizama tu u igri i osim više potencijalnih točaka za kvarove, ima puno više dijelova preko kojih prolazi gotova kava i/ili voda za kavu, a koji nisu predviđeni da se peru i čiste.

Sve je u redu kada se aparat koristi na dnevnoj bazi, ali kada odstoji koji dan, garantiram da više nikome ne bi palo napamet popiti kavu kada bi vidio na šta taj aparat liči iznutra kada se rastavi.

Sebi sam uzeo poluautomatik(press), za koji sam mislio da ne vrijedi ništa kada sam vidio sliku, ali ispalo je da je neugledan izvana, a u biti dosta kvalitetno napravljen iznutra.
Pošto sam ga dobio novog po cijeni jedne kile kvalitetnije kave, rekao sam da ću probati i jako sam zadovoljan.
Gradacijom mljevenja, količinom kave i jačinom pritiska se regulira kakva će kava biti na izlazu.
Naravno da jako ovisi o kavi, ako se koristi Barcaffe rezultati baš ne mogu biti neki
trex je offline   Reply With Quote