Tema: Automobili
View Single Post
Staro 18.06.2017., 20:45   #29958
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
@Thor- ti si jedan od rijetkih friendly ljudi ovdje. Nije mi bila namjera da te uvrijedim. Samo reality check. Nismo svi startali od iste pozicije. Meni je drago da ti guštaš u toj mazdi ali nije mi to baš neki argument za kupnju novog. Može se guštati i u autu 3g starom s nekih 150 KS. Samo bacam primjer. Realno guštao sam dok sam vozio frendov M3 prije 10ak godina. Ili nešto kasnije stričev kvatro od nekih 180KS. Ovi konzumer auti su od točke A do točke B s tim da tvoja mazda lijepo izgleda i solidno povuče i to je ok. Mali odmak od uobičajene ponude, to je sigurno.
Isto tako nismo svi u istim godinama. Mene prošlo ganjanje (Izganjao sam se) i jebe mi se koliko mi auto ide i koliko troši, nit se ganjam nit puno vozim. Sad mi je bitnije da mi se ne kvari.
Ovi kaj spominju da je tema otišla u kurac. Otišla je ona u kurac od prve stranice jel tema o autima se najčešće komentira od strane totalnih amatera a tu se sere naširoko i naveliko. Nitko od vas nije popio pamet cijelgo svijeta ali se neki tako postavljaju. Ne prema meni već i prema drugima. Ja sam uvijek iznosio samo svoje mišljenje, nikad ga nisam prezentirao kao činjenično stanje, nit sam stavljao točku iza svojih misli.
Ti imaš neke svoje tvrdokorne stavove s kojima se ja ne slažem. Drugi te ovdje zafrkavaju, ja općenito ne ulazim u takve rasprave niti ikoga vrijeđam. Što je moj gušt, ne mora nužno biti tvoj gušt. Niti sam ja tebe prozvao što si kupio rabljeni auto, pa ne moraš niti ti mene što sam kupio novi. Rasprave o tome tko ima kakve financijske mogućnosti, na koji način vodi svoje financije i kako troši svoj novac su besmislene i razlikuju se od osobe do osobe. Već sam 10 puta tu napisao istu stvar i zašto sam se odlučio za baš ovaj auto, paket opreme i motor. Ne mislim se ponavljati.

Jedino što ću još komentirati, to je potrošnja i to da te nije briga koliko troši. Evo primjer put do Gardalanda i natrag od prije dva dana:

1100km s prosjekom 5.6l ~ 62l. S obzirom da ja vozim diesel, uzmi prosječnu cijenu ako ne točim najskuplji niti najjeftiniji od 8,23 HRK ukupna cijena goriva izađe ~ 510 HRK.

Sa tvojom logikom "što onda i da troši 9l" to bi bilo ~ 100l. Sa 100l i benzincem (cijena 9,07) to je ~ 910 HRK.

Razlika u cijeni ~ 400 HRK. Išlo nas je četvero na put. Dva para, dakle 200 HRK manje po paru trošak puta.

Da ne spominjem kako cijena benzina i diesela u Italiji varira brutalno. Naletio sam na bengu gdje je cijena diesela bila 1,6€ ~ 12 HRK!!!
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote