View Single Post
Staro 07.08.2015., 23:49   #2137
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Do sada sam promjenio par SSDova ali mislim da ovaj Intel X25-V te Corsair F60 imam bar 5 godina. Dakle , tu je 5 godina normalnog korištenja računala koji rade skoro stalno ...a bilo je i par download faza na iste pa bi se (sudeči po ovoj priči o osjetljivosti) moglo reči da je bilo i 'pojačane upotrebe'.

Oba diska rade najnormalnije bez ikakvog problema.

Zbog toga me zanima što bi se to točno trebalo raditi s diskovima da se isti "potroše" ?
Ili koliko dugo bi trebali biti upotrebljivi?

Obzirom na preporuke / da se ne isplati kupovati ništa ispod 120GB , meni se čini da če to prije zastariti kapacitetom do toga da vrijede "jednu pivu i burek" nego se pokvariti zbog "osjetljivosti" ?

Kao i uvijek, sve je stvar statistike...ja sam sigurno preko 100 HDD-a promijenio u ovih 20-ak godina, i nikad nijedan nije crkao...a opet, kad sam radio NAS, potrošio sam 1 disk od 2TB na sigurnost podataka...po tebi valjda bespotrebno?

Najjeftiniji 60GB SSD na nabavi je 301kn, najjeftiniji 120GB je 385kn (začudo, isti disk, samo drugačiji kapacitet)

S obzirom koliko naplatim sat rada, razlika u cijeni mi vrijedi manje od pola sata, a ako bi mi se winsi skršili, na reinstalaciju bi potrošio daleko više vremena

Plus, što god da se desi, uvijek imam dvaput veći disk

Moje 2 lipe
segregator je offline   Reply With Quote