View Single Post
Staro 08.12.2008., 12:57   #22
dogy
Registered User
 
dogy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Iznimno malo korisnika ima korist od SSD-a da bi mu opravdala los price/performance faktor.
Jos manji broj korisnika ima korist od bilo kakvog procesora jaceg od najslabijeg u trenutnoj ponudi, i od vise od 512 rama, osim onih koji se igraju prosjecnom korisniku takoder ne treba bilo kakva graficka jaca od integrirane na ploci....ali eto ljudi sve to kupuju - spika je: daj mi komp da bude jak i brz, i onda svi narokaju rama i procesora, a disk se kupuje po kapacitetu...i onda se komp vuce ko i onaj prethodni koji su imali, jer i jednom i drugom je disk usko grlo

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
SSD-ovi se i u profi svrhe rijetko koriste jer u jos uvijek tim omjerom losi.
U kojem dijelu su losi, seek time raptora je oko 8 i nesto ms, prosjecnom disku 15-tak ms, a ssd-ovima je ispod 0,1ms pa sad pomnozi to s brojem operacija, pa samo na pozicioniranje glave diska potrosis vremena za koje si mogao vec zavrsiti operaciju
A brzinom pisanja su u rangu ili bolji od najbrzih standardnih diskova.
Te na sve to hardiskovi imaju problem s fragmentiranjem file-ova, a ssd ne..

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Razlika u dekodiranju ziher neće biti sa 3h na 2h uz taj CPU ali ako i bude ne možeš mi reći da ti je 1h razlike zanemarivo dok pizdiš zbog laga od par milisekundi pristupa podacima
pogotovo kad uzmeš u obzir da si za vrijeme utrošeno na dva dekodiranja ili rendanja na prvom stroju mogo istu stvar na drugom obavit tri puta
ok malo sam ovo sve karikirao, ali skuzio si sto hocu reci. Meni osobno ne smeta da mi komp nesto kodira i tri puta duze, ako se radi o vremenima duzim od 10tak minuta, zato sto takve stvari rijetko radim, a kad ih radim pokrenem proces i odem nekaj drugo raditi, nekaj si pojedem, prosecem, gledam telku...ne sjedim za kompom i blejim u proces postotak kad ce doci do 100. Ali kad radim, onda radim sa 5-6 programa konstantno upaljenima i jos njih 5-6 koje stalno palim gasim, i u tom slucaju kad palim photoshop da bi skropao neku sliku, a on se pali minutu, a tu minutu moram sjediti za kompom i blejati u ono trazenje plugina, na to poludim, ili onaj spalshscreen dreamweavera...
s ssd-om se otvori za sekundu dvije, i mogu brze nastaviti s poslom...eto to mene veseli, nekoga nesto drugo, cekao sam godinama na ovako nesto i konacno mi komp radi kako treba

naravno ako cesto rendiras ili nesto prekodiravas, jaci procesor je bolji izbor

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 08.12.2008. u 19:02.
dogy je offline   Reply With Quote