View Single Post
Staro 01.11.2007., 00:21   #19
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Gumby, samo da ti kazem da si kvotao covjeka koji 20tak godina prelazi granice i ovjerava ivu, mws, ddv...itd. Tako da uz duzno postovanje moram ispraviti tvoje navode.

Citiraj:
Autor Gumby Pregled postova
... Svaka takvu potvrdu slovenski carinici unose u racunalo, a umrezeni su s nasima, tako da nasi mogu provjeriti ako im je nesto sumnjivo....
Ne, ne unose, ja mu dam u kucici (380€ racun) on pogleda, pukne stambilj i vrati mi zajedno sa osobnom. I kad je on to ubacio u sistem?
Citiraj:
Isto tako nemoj ocekivati povrat punog poreza.
Puni iznos poreza moze dobiti SAMO na prodajnom mjestu/trgovini, gdje je kupio proizvod
Citiraj:
Danas manje-vise sve trgovine rade preko Tax-free-a tako da povrat vise ne dizes u trgovini vec kod nas u posti.
Vecina grossista (lanci trgovina, MediaMarkt, ...itd) radi na tax-free, mali trgovci na cod. 38. (stavka zakona o povratu poreza)
Citiraj:
karikiram - 1-25€ povrat iznosi odredjeni iznos, od 26-50€ neki drugi iznos itd. Primjerice na moju cifru od cca 400+ € povrat je bio 87€, a dobio sam 50+€, koliko iznosi povrat preko Tax-free-a za tu kategoriju.
Ovo stvarno prvi put cujem, a vjeruj mi prosao sam sve. Btw na cifru od 400€ to ide ovako npr. Cijena proizvoda = 333,33€ Porez na to 20%= 66,67 Total je 400€.

Stoga, da ti vrate 87€ poreza, artikal je u punoj cijeni trebao kostat 522€ (435€ + 87€).

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote