View Single Post
Staro 31.10.2007., 21:55   #14
Pygm4li0n
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 54
Meni je frend tako dofur'o ovu X850 iz Dojčlanda..

tamo je platio 250 EUR, dok je ista kod nas kostala blizu 300 EUR, uzeo tamo papire za merver, ispunio ih, na granici ih otisao van potvrdit, dosao u HR. dao meni grafulju, ja njemu 200 EUR, on sebi 50 EUR podigao u posti na rachun ovjerenih papira o povratu poreza.

E sad kvaka je, sto su decki vec objasnili, da na nasoj carini nije prijavio da ista uvozi, tako da nije platio nash PDV ni carinu.

Ako se vozish u busu, obicno te ni'ko ni ne pita jel' imas sta za prijaviti, a sad da te neko napikira sam' od sebe i krene te pretresat mi je SF, bar se nikome koga ja znam nije to dogodilo, uostalom uvijek mozes raspakovat graficku i rech da ti ju je ujka dao kao poklon, i jedina je finta da te s***u, da se povezu sa janezima i utvrde da je neki bajica po tvom imenu diz'o potvrde o povratu poreza, te nashi onda mogu trazit da pokazes to sto si kupio.. prst u goozu itd.

ali to je ono.. sve skupa moguce jedino ako se sudarish sa Murphyjevim zakonom

Najveci prob. po meni je sto je sve to skupa puno za***ancije za trazit od nekog da ti radi - kupuje, ispunjava, swera itd. Tako da se nadam da ti je to jaako dobar prijatelj, ako ne i najbolji.. kao i ovaj moj sto je to odradio za mene

epilog..

moje HIS kartice nije ni bilo na nashem trzistu, a vani je bila 20 % skuplja od ostalih proizvodjacha (zbog svemirskog hladnjaka) tako da kad se sve skupa zbroji, ja sam ushtedio skoro 70 EUR.. nije za bacit..
Pygm4li0n je offline   Reply With Quote