View Single Post
Staro 29.06.2007., 01:50   #16
Ramone
DDR RAM1
 
Ramone's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Koprivnica/Zagreb
Postovi: 180
Preporucujem ti neko rjesenje od 3D Home Architect-a

Ja imam Home & Landscape Design Suite 8.0 LINK (trenutno je aktualna verzija 9)

Dakle s ovim programom kao totalni pocetnik u svega 5 minuta mozes napraviti vise od 50% kuce (vanjske zidove, pregradne zidove, katove, vrata, prozore i krov...) Mozes provesti jos puno vremena na uredjivanje detalja. Znam da mozes definirati sve velicine (visine/duzine) i materijal od cega je nesto napravljeno. (ovo nisam 100% posto siguran jer mi se znanje mijesa sa jos nekim programima - ali ako odredis cijenu nekog materijala po jedinici mjere - mislim da mozes cijeli troskovnik dobiti u excel XML datoteki .)

Vrlo zgodno je i to sto se cijeli interijer i okolina (landscape) moze urediti (mislim da ovo stvarno ide do krajnjih granica: sve vrste namjestaja, svijetiljki, el.opreme, biljarski stol, vrtne prskalice za travu, svo moguce bilje....STRASNO). Sve boje (zidovi, namjestaji, biljke, plocnik...) sve se moze mijenjati. Osim 2D prikaza, moguce je 3D pregledavati - "letjeti okolo" i setati se okolo.


Znam jos neke programe slicne namjene - al mislim da je ovaj daleko najjednostavniji. Sketch up je tezi za naucit od ovog a i sporije je u njemu radit.

P.S. S 3D Home Architectom neces imati problema promjeniti boju krova - imat ces velikih muka izabrati koju vrstu i kojeg oblika krova zelis
__________________



please wait



Ramone je offline   Reply With Quote