View Single Post
Staro 25.06.2009., 20:47   #77
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Nulovanjem uticnice NE RADIS NIKAKVE MODIFIKACIJE unutar doticnog uredjaja spojenog na takvu uticnicu
Stvarno mi nije jasno zašto to neki tvrde…
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
kod dodira faze na masu uređaja koji je nulovan bilo u utičnici ili na samom sebi
Citiraj:
Te propise koji spominjes u svojim linkicima vrijede za USA
Lako to da nisam naveo "međunarodne". IEC u USA?

Da, kod nas, kao i u većini "normalnog" svijeta, to uopće nije ilegalno?

S drugog linka mi je trebala izjava(koja ovdje apsolutno odgovara). S tog linka bi vas još moralo zanimat da tamo bar postoje inspektori za ovo(ovdje bi imali i previše posla).

Citiraj:
Pozar se izaziva "licnovanjem-pojacavanjem" osiguraca da doticni podnese vecu amperazu od nominirane
Da, kod nas to "stručnjaci" uopće ne rade.
Baš bi me zanimala statistika o uzrocima požara…
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Kada se gledaju instalacije u nasim zgradama, vrlo mali broj kucanstava posjeduje 99,9% sigurne instalacije
Upravo je to zabrinjavajuće.

Citiraj:
dobro odabranu fidovku
Samo jednu?

Citiraj:
Dakle uvijek postoji mogucnost havarije.
Pa baš zato se ne može dolaziti s "narodnim" metodama. Čak i HEP-ovi radnici nekad stradaju unatoč svim mjerama zaštite.
Citiraj:
daljnji scenarij vam je valjda jasan ... faze na masi svih uredjaja i opce veselje
Upravo to želim da sami shvate i da se ne bave time. Svi koji smatraju da je to dobra metoda, neka svoju djecu stave pored tako "zaštićenih" uređaja.

Ovo je zapravo dobar način da ljudi postanu svjesni problema i da se upoznaju što je sve potrebno, a da se ipak ne ulazi detaljno kakva im točno npr. sklopka treba.

A onda se dolazi do zaključka da možda ovo i nije pravo mjesto za sticky temu?

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 25.06.2009. u 21:09.
thopok je offline   Reply With Quote