Tema: Gramofoni
View Single Post
Staro 05.02.2023., 19:04   #164
T0m3K
Potato
Moj komp
 
T0m3K's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pošto piše da gramofon ima line level izlaz (tj ugrađeno vlastito pretpojačalo) komotno možeš uzeti nešto ovakvo

https://www.ozone.hr/product/zvu-nic...-bijelo-sme-i/
Znači opcija samo sa aktivnim zvučnicima će biti ok, super! I hvala na preporuci zvučnika!

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
...
Drugim riječima, LP60 bude bio odličan za nekog tko ne bude brinuo o profilu igle ili tehničkim karakteristikama kao što su gazna sila & anti-skate, ali valja imati na umu da je ovo slijepa ulica po pitanju nadogradnji i da osoba, vlasnik bude morao kupovati novi & bolji gramofon danas-sutra ako poželi recimo staviti eliptičnu VM95E ili nešto bolje.

Ako je to ono što ti odgovara onda OK, samo sam mislio napomenuti da kasnije ne bi bilo prekasno.
...
Hvala ti puno na opširnom pojašnjenju i preporuci gramofona po cijenovnim kategorijama, meni kao noob-u u audio svijetu i gramofonima puno znači, a vjerujem i ostalima koji planiraju u shopping.

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
postavlja se pitanje dali lik kojem se kupuje "grem" ima afiniteta da to prati dalje i nastavi kupovat plejke ili samo da se vrati u mladost i zavrti ono sto vec ima od prije.
Radi se o osobi koja ima par ploča iz mladosti i ima želju njih i eventualno koju novu ploču povremeno poslušati. Neće sigurno ići nadograđivati zvučnice ili fine-tuneati gramofon pa mislim da je, u ovom slučaju, automatika i manjak opcija za podešavanje zapravo plus, a ne minus.

Prema tome, odluka je pala na Audio Technica AT-LP60X i Edifier zvučnike. Hvala svima još jednom.
T0m3K je offline   Reply With Quote