View Single Post
Staro 16.12.2007., 23:51   #20
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
Post Re AdriaRote 2.0

Citiraj:
Autor Sand Pregled postova
Uzmi ak ti je sila taj garmin, ali AdriaRoute 2,0 ima starije mape od ovog što sam ti ja preporučio.
Pozdrav svima na forumu a kako sam prvi puta evo ukratko ja sam Miho iz Dubrovnika. slučajno čitajući ove postove gdje sam naišao na dosta pogrešnih objašnjenja vjerovatno iz neznanja ponukalo me na javljanje a kako imam poprilično iskustva jer sam profesionalno radio skoro sve u elektronici i informatici Konkretno zašto odgovor na ovaj post.
AdriaRoute v 2.0 nikako nemože bit starija mapa obzirom da je 07.12.2007 (dakle samo četriri dana prije) postavljena na stranici prizvođača www.navigo-sistem.hr za download kao update te u odnosu na prethodnu verziju 1.80 osim HR.SLO.i BiH pokriva i Makedoniju te major of roud Srbije i Crne Gore i iako je dosta bolja od prethodne još ima grešaka. Slažem se sa onima koji kažu da Cardinal ima najbolje pokrivanje Hrvatske i to već od prve ver. Via GPS 1.0. Onom kome treba navigacija za Zagreb i okolicu iz iskustva kažem da zadovoljava svaka karta znači Garmin, iGO,MIO,Cardinale,My Guide nisam probo Destinator i Tom Tom, što nažalost nemogu reć da je slučaj i tu kod mene gdje su svi loši (Cardinale možda najmanje ima grešaka). Sami uređaji Garmini rade odlično posebno skuplji Nuvi 360, 660 koji imaju bluetoth i stvarno odlično služi kao handsfree.Ipak iako nebi nikog reklamiro najmoćnijim smatram MIO c 720 sa Cardinale Europe a za razliku od Garmina može se instalirat i drugi GPS software. Dilema PPC ili PND/PNA možda PPC izgleda primamljivije i lakše je na njemu radit jer ima komplet instaliranu neku od ver. CE Windowsa a PND/PNA samo core ali nije samo moje mišljenje da PND/PNA bolje odrađuju ulogu navigatora (bolji je i prijem GPS signala po svim iskustvima) a kombinabija PPC i bluetoth GPS prijemnik su uglavnom loše.
Nepotrebne su i rasprave o verziji karte je ako je legalna onda svi daju update
a isto se odnosi na firmware uređaja i software a crackirane verzije znaju često izluđivat, ako kupujete Garmina (iz druge ruke) tamo je pravilo da nema nelegalnih karata samo obavezno tržite žuti karton sa korisničkim podacima (unlock code, master cupon cod) potrebni su za buduće update.
Pozdrav a ako neko treba bilo kakav savjet pokušat ću pomoć

Zadnje izmijenjeno od: michael1. 17.12.2007. u 11:29.
michael1 je offline   Reply With Quote