View Single Post
Staro 10.03.2013., 22:15   #144
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
A tek općenita ignorancija, prvenstveno šta se tiče religije. Ne želim vrijeđat nikoga, ali jebemu mater kako može bit toliki postotak vjernika unatoč svim silnim informacijama, knjigama i znanju koje je sad bliže nego ikad.
Shvaćam, prije 300 godina kad nisi pročita nijednu knjigu u životu i kad ti pop priča o nekom biću koje sve vidi i čuje pa popušiš foru, al sad jednostavno ne vjerujem da toliko ljudi ide u crkvu i da davaju novce toj instituciji.
Što sam god stariji to više shvaćam kako je svijet sve sjebaniji i sjebaniji.
Vjerojatno zato što neshvaćaš poantu vjerovanja u nešto. Totalno krivo to uzimaš i zato ti to nije jasno, totalno nebitno da li je čovjek nastao po nečijoj slici i prilici il od majmuna i još milion drugih takvih primjera, to meni uopće nije bitna stvar da bi ja vjerovao ili nevjerovao u nešto. (ostavljam sad na strani megalomanske župne stanove, aute, helihoptere koje imaju neki biskupi, što već i sve ostale ne baš lijepe stvari koje nisu samo odlika njih, već svih nas) No kako kažeš, nema smisla ić u offtopic, jer je tema preširoka, a vjerujem da se neki nebi mogli suzdržat i da bi došlo do eskalacije. Iako, naravno, poštujem svačiji izbor bez predrasuda da se razumijemo.



Što se tiče ovog drugog videa o mesnoj industriji. Mi ljudi smo licemjerni, danas tu postam kak mi žao svinje koja živi u kavezu koji je velik da svinja može samo ustat, a sutra kad dođem u trgovinu mondam zašto je meso tak skupo i zašto nije još jeftinije.

Situacija dva, nekidan bio u trgovini i prodaju eko jabuke. I naravno, penzići prebiru po njima jer jedino oni imaju para za tak šta i misle da će doživit 150 godina ak se zdravo hrane. Al ne, nije dosta što su eko, našla se neka nadobudna baba i pita: "a zašto te jabuke imaju fleke po sebi i zašto su manje nego obične jabuke?"
Ma daj molim te, smješno. I da su eko, i da su jeftine, i da su lijepe, slatke, velike i da nemaju fleka po sebi.

Situacija tri, isto iz susjedstva, buduća elektrana na Ombli. Ono, dajte nam jeftinu struju, al da nebude iz koksare, al isto tak da nebude ni iz nuklearke. Ok, eo vam elektrana na Ombli, al ne, ni to nije dobro, nastradat će ribe. Madaj molim te.

Takvih situacija je milion


Da nebude totalno offtopic, jedan zanimljiv link s par brojkica

http://www.worldometers.info/
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 10.03.2013. u 23:22.
Pupo je offline   Reply With Quote