View Single Post
Staro 28.09.2013., 16:50   #116
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Teško da ćeš dočekat kineza razvijenog za android da tjera windowse. Vjerojatno je izvedio, ali samo na Intel Atomu...No za to bi trebao imati žestoki dev community, a sumnjam da će neki kinez to ikada imati, pošto je to totalno potrošna roba postala. Bojim se da je za tebe jedina šansa hibridni (win8+android dual boot) Samsung Ativ Q. Mrcina...Ako riješe probleme sa patentima, i ako stvarno izadje. Počni šparati lovu. Trebat će ti puno. A nakon njega možda počnu i kinezi štancati hibride...
Koliko sam ja upućen Windows RT se uredno vrti na armovima.

Što se tiče community-a tu se moram totalno složiti. Velika većina kineskih tableta je namjenjena za domestic (kinesko) tržište, a za veliku većinu i sami kinezi misle da su smeće. Zbog toga i činjenice da je zasićenost tržišta modelima velika mala je šansa da će neki model postati internacionalno (i na engleskom govornom području) dovoljno popularan da ima kvalitetne custom romove i druge operativne sustave, budimo realni, toe zbilja velik pothvat. Situaciji još ne pomaže niti činjenica što je Rockchip (jako popularni proizvođač tablet procesora) odlučio ne izdati potrebni source da bi se mogli raditi pravi custom romovi ili stavljati drugi operativni sustavi.


Kineski tableti *jesu* jeftiniji, i zabavno ih je naručivati i imati gadgete za igranje neko vrijeme ali realnost je da je puno toga na njima dosta nekvalitetno i da će te sjebati di god mogu (tipa sjebani IPS ekrani, proizvođač procesora koji vara na Antutu, tabletima male memorijske propusnosti sa retina ekranom i sl.). Kada stvar konačno i krepa onda ju moraš slati u kinu i imaš neizvjesnost dal ćeš dobiti uređaj natrag. Ja recimo imam problema sa pandawillom oko toga, odlučili su ne odgovarati na mailove nakon što su primili pokvareni uređaj.

Veseli me doduše što je konkurencija među proizvođačima dovoljno žestoka da se pojavljuju jako dobri tableti za OK novce i situacija bi trebala biti samo bolja po tome pitanju.

Kinezi su nama napeti jer je naša domaća ponuda malena, uvoznici imaju velike marže i nude nam šrot jer misle da neznamo za bolje.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote