View Single Post
Staro 16.11.2018., 08:29   #127
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
@ sakomako

/CUT
Druga stvar, zakonski gledano sve ove licence su u sivoj zoni jer sam ja svojedobno razgovarao s Microsoftovom podrškom oko digitalnih licenci, ne doduše ovih s ebaya ili nekog drugog izvora pa sam dobio odgovor da je najsigurnija varijanta držati se službenih Microsoftovih distributera i samog Microsofta.
/CUT/
Koji boldani dio ovdje nije jasan?

A za ovaj drugi post, da sad ne zatrpavam thread citiranjem, vjeruj mi da postoje firme koje prodaju i softverski generirane ključeve, ne samo za Microsoft, proguglaj si malo za Corel X3 pa će ti biti jasno. Svi korisnici koji su se dokopali jeftinih ključeva za Corel X3 popušili su lovu i bili su upućeni na službene Corelove distributere za kupovinu legalnog ključa.
Vjeruj mi da nitko neće ganjati prevarante jer su u pitanju pojedinačno mali iznosi već je to stvar isključivo prevarenih da se udruže i tuže prevaranta. A kad ti saznaš da si prevaren - već je kasno. Samo zato svi za poslovnu upotrebu uzimaju softver od pouzdanog i provjerenog distributera unutar države poslovanja kako bi se izbjeglo bilo kakvo natezanje oko licenci, prava kupoprodaje i najma softvera i mogućeg prebacivanja krivice na kupca.
Jedini izuzetak su korporacije koje imaju potpisan ugovor sa softverskom kompanijom na globalnom nivou i onda se softver smije koristiti u bilo kojoj zemlji poslovanja korporacije.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 16.11.2018. u 08:38.
Sinac je offline   Reply With Quote