View Single Post
Staro 01.03.2020., 20:44   #715
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja samsunga 755dxf drzim na 1280x960 75hz i slika je zbilja uravnotezena. Crna je ugljen crna a vrlo dobra je i ostrina te prikaz boja. Moze on i na 85hz ali uz primjetan pad svjetline slike i ostrine slike. Ono sto je dobro kod samsunga u odnosu npr na sony trinitron je sto odmah nakon paljenja slika je kvalitetna a trinitron trazi neko vrijeme da se zagrije.
Samsung 959nf imao sam jedno vrijeme maniju trazenja polovnjaka tog modela. Nasao sam 4-5 komada. Ciljao sam modele sa tco03 koji su bili nesto noviji te su u pravilu bili i nesto bolji. To je inace bio trinitron ekran ali po mom sudu ne osobito kvalitetan-ili ja nisam pronasao "pravi". Ne znam kakvi su ti monitori bili dok su bili novi. Npr nije bilo lako pronaci 959nf sa dovoljno ostrom slikom na 1280x1024,a nerjetko su imali i anomalije sa prikazom boja. Po svemu su od 959nf bolji ovi trinitroni sto ih sad posjedujem, 21" e530 i 21" g520. Na njima uredno stavim rezu 1920x1200 75hz i slika je cak i tada uredne ostrine, pogotovo na e530. Slika je pri tim postavkama za igre ili filmove majka, praktiicki oled kvalitete. Moze se bez problema i na internet sa tom rezom,ali jasno za to je ipak bolji izbor lcd.
U slucaju trinitrona islo bi to na puno vise hz ali po meni za tim nema potrebe jer crt sam po sebi ima trenutan odaziv i najbolju pokretnu rezoluciju od svih dostupnih tehnologija, bez obzira na herce koliko se stavi.
darkijas je offline   Reply With Quote