View Single Post
Staro 29.09.2022., 00:13   #1185
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Psycho
Mogao si biti malo manje tajanstven ... pa odma napisati koja je mašina i šta je sve unutra ...

vidim da je neka "server skalamerija" pa bi mogla biti bučna ako se ne ukroti,
Intel Pentium Processor G850 = LGA1155, 65W, nema AES-NI > treba vidjeti jeli možeš nabaviti / staviti kakav Xeon a da ima AES-NI,

naravno da vrijedi probati
ovakav odgovor mi je trebao. to je neki stari Thecus NAS i ide u rashod. medjutim gledam da li uopce da koristim to ili najbolje neki drugi noviji slozenac (ITX maticna + neki polovni xeon s alia). Ima fora napajanje 2 x 400W (redundancija) koje bi se mozda moglo iskoristiti, samo 4MB rama, OS se dize sa posebnog USB modula. mrezna kartica je samo za DAC kabele, ali bi se mogla staviti neka Intel Quad ako mi treba vise.

ne pratim intel bas i vjerujem da ovo sta si ti napisao u vezi AES-NI odma pokazuje da bi mozda trebao preskociti koristenje ove platforme..xeoni koji bi isli u tu plocu ponovo su pregazeni vremenom a ne vjerujem da bi ga nasao jeftinije od 40-50 dolara.

p.s. imam jos HP DL380 gen8, ali taj nece za NAS. Taj mi ide za VMware cert lab iako mogu takoreci sve vrtiti lokalno na mojem kompu, ocu taj HW real world feel ako nesto ode u k****
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote