View Single Post
Staro 11.05.2012., 14:45   #1644
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Razorsharpedge Pregled postova
ljudi

njub sam pa nemojte zamjerit.
malo sam kloko pa me zanima što vi mislite o tome. evo za sad sam ga kloknio na nekih slabo stabilnih 3850. samo sam cpu freq stavio na 240, povećao voltažu sa 1.450 na 1.750., ostale voltaže nisam dirao jer da bude iskren ne znam ni za što su (CPU NB npr.)... a memoriju sam sa 9-9-9-20 stavio na 8-8-8-24 2t te je smanjio sa 1333 na 1066 pa je sada na negdje 1250

zanima me sada dali da jednostavno povećam multi umjesto CPUfreq, vratim freq memorije na 1333 i povećam taj NB freq?

zasad mi je stabilnost najveći problem. radi on u igrama i na idle može bit vječno, no ako ga stavim na neki "torture" test ugasi se. temp. se vrti negdje na 70c no ako se popne na 78c samo bude shut down. pogasio sam sve "mjere opreznosti i uštede", dakle turbo core, spread spectrum, io c-state, cool n quiet, c1e, thermal throttle sve off.

znam svijestan sam da sa stock kulerom nema puno kruva u klokanju al mislio sam da ću ga sa ovom nekom relativnom temp. (70c) moć stavit na 3.8 pošto svi viču da su ovi phenomi dobri za klokanje
To je pre pre veliki napon za procesor a i maticnu. Samo cekaj da rikne ili maticna ili proc. Prevelika je i temp za phenoma.
klem je offline   Reply With Quote